16.3 C
Bratislava
streda, 12. júna 2024

Rádio Europa 2 svojim protestom proti regulácii slovenskej hudby zaujalo verejnosť

Najčítanejšie

Rádio Europa 2 svojim protestom proti regulácii slovenskej hudby zaujalo verejnosť -Jitka Furst
Jitka Fürst (zdroj: Rádio Europa 2)

Rádiu Europa 2 sa v deň protestu podarilo rozpútať búrlivú diskusiu a tak ukázať verejnosti svoj nesúhlas s navrhovanou novelou zákona o vysielaní a retransmisii, ktorá diktuje rádiám koľko percent domácej hudby má zaradiť do  playlistov. Dokazuje to aj  4-násobné navýšenie počúvanosti, komentáre na sociálnych sieťach a záujem médií v tento deň.

Europa 2 minulý piatok 17.4. šokovala svojich poslucháčov a širokú verejnosť protestom. Ten poukázal na absurdnosť zákona, ktorý nad rámec platnej licencie diktuje komerčným rádiám, koľko percent akej hudby majú hrať. Poslucháči počuli z éteru rádia od rána až do polnoci  iba slovenskú hudbu a zároveň mali možnosť vyjadrovať svoj názor.

Protest vyvolal búrlivú diskusiu medzi fanúšikmi aj odporcami slovenskej hudby. Dokazujú to online čísla počúvanosti, ktoré sa oproti priemernú dňu navýšili až 4-násobne, aj množstvo komentátorov na sociálnych sieťach zapájajúcich sa do diskusií. Tým je jasné,  že poslucháči mali záujem o túto tému a mali potrebu vyjadriť sa.

„Ako sa ukázalo, ľudia nemajú radi zásahy do súkromia, zásahy do práv a štátnej regulácie. Chcú zábavu a tú im dávame,“ vyjadrila sa riaditeľka rádia Jitka Fürst. Zároveň hodnotí piatkovú akciu veľmi pozitívne: „Také masívne reakcie celého Slovenska a dokonca aj Česka sme nečakali. Chceli sme upozorniť verejnosť o nezmyselnosti štátnych regulácií a to sa nám aj podarilo. Chceme kvalitnú slovenskú hudbu. Myslíme si, že poslucháči by mali sami povedať čo chcú a to aj urobili. Už teraz môžeme sľúbiť, že od 1. mája sa môžu tešiť na niekoľko prekvapení v éteri Europy 2, ktoré naviažu na našu piatkovú rebéliu. Bude to veľmi zábavné.“

Vypočuť si piatkové vysielanie môžete v MP3 archíve na webe rádia.
Europa 2 je obľúbené rádio pre mladých ľudí. Je synonymom zábavy a najnovšej hudby na slovenskom trhu. Každý týždeň oslovuje takmer 750 tisíc poslucháčov.

Zvýšený záujem o vysielanie rádia v deň protestu, môže byť ale jasným dôkazom, že poslucháči majú záujem o domácu hudobnú produkciu.

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne