5.4 C
Bratislava
streda, 7. decembra 2022

Skupina Kofola do svojho portfólia získala minerálky Karlovarská Korunní a Ondrášovka

Najčítanejšie

Skupina Kofola v stredu 11. decembra 2019 podpísala rámcovú zmluvu o kúpe 100 % podielu v spoločnostiach Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

Transakcia podlieha schváleniu českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončenie transakcie je očakávané v prvej polovici budúceho roka. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

V roku 2019 už došlo k veľmi významnému spojeniu medzi konkurentmi na trhu s nealkoholickými nápojmi a toto je logický krok, ktorý zúčastneným subjektom tejto transakcie pomôže v súčasnej situácii udržať si konkurencieschopnosť a možnosť ďalšieho rozvoja.

Karlovarskú Korunní aj Ondrášovku ovláda spoločnosť Ondrášovka Holding, a.s. Obe firmy, ktoré sú predmetom transakcie, v roku 2018 spolu vygenerovali ročné tržby vo výške 850 mil Kč.

Skupina Kofola si touto transakciou chce rozšíriť portfólio o tradičné české značky minerálnych vôd a posilniť svoju pozíciu v kategórii balených vôd na českom trhu.

Do schválenia Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a ukončenia transakcie všetky vyššie menované spoločnosti fungujú aj naďalej ako samostatné jednotky bez spoločnej väzby.

O spoločnosti Karlovarská Korunní:

Spoločnosť Karlovarská Korunní s.r.o. sa v súčasnosti radí medzi najvýznamnejších výrobcov minerálnych vôd v Českej republike. Od roku 1878 až dodnes si zachováva svoju vysokú kvalitu a patrí medzi najkvalitnejšie minerálne vody v Českej republike.

Portfólio Karlovarskej Korunní zahŕňa najmä prírodné minerálne vody, ochutené minerálne vody a od roku 2014 tiež ovocné sirupy. Korunní je okrem iného ozdobou kultúrnych a spoločenských akcií.

Dlhodobo je oficiálnym nápojom Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch, ktorý sa radí medzi najprestížnejšie kultúrne udalosti v Českej republike. Ako jediná minerálna voda je držiteľom certifikátu Voda vhodná k vínu, ktorý udeľuje Vinařský institut s Asociací someliérů Českej republiky.

Podieľa sa tak svojimi aktivitami na propagácii pozdvihnutia kultúry pitia vína na európsku úroveň, kde je bežné dopĺňať konzumáciu vína vodou.

O spoločnosti Ondrášovka:

Akciová spoločnosť ONDRÁŠOVKA je výrobcom minerálnej vody Ondrášovka a liečivej minerálnej vody Šaratica s výrobným závodom v Ondrášove v Českej republike, kde má stáčanie prameňa tradíciu zhruba od roku 1260.

Okolo Ondrášova sa v priebehu stáročí vytvorila kúpeľná a distribučná sieť, na ktorú od roku 2002 nadviazala ONDRÁŠOVKA, a.s., držiteľ certifikácií ČSN EN ISO 9001 a FSSC.

Ondrášovka je tradičnou českou značkou a nájdete ju v distribúcii všetkých veľkých obchodných reťazcov v Českej republike, exportuje sa na Slovensko a značka Šaratica aj do Číny.

Ondrášovka je dlhodobým partnerom Fotbalové Asociace ČR a generálnym partnerom Ondrášovka Cupu, oficiálneho poháru mládeže vo futbale.

Spoločnosť podporuje rad športových a kultúrnych aktivít a od roku 2018 je hrdým partnerom České obce sokolské.

O spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko:

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov, s deviatimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo Skupina Kofola zamestnáva takmer 2 000 ľudí (bez ruského podniku).

Do produktového portfólia spoločnosti v ČeskoSlovensku patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetický nápoj Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola.

V licencii vyrába a distribuuje Royal Crown Colu a Oranginu. Vo februári 2013 sa Kofola stala výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu.

Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch. Najnovším prírastkom do nápojového portfólia na československom trhu je minerálna voda Kláštorná Kalcia.

Do Skupiny Kofola patrí aj sieť UGO, ktorá v ČeskoSlovensku prevádzkuje okolo 80 Freshbarov a Salaterií, ďalej LEROS, tradičný český výrobca zmesí z liečivých rastlín.

V roku 2017 spoločnosť kúpila poľského výrobcu ovocných a bylinných produktov Premium Rosa.

Najnovšou akvizíciou do tohto voňavého piliera Skupiny Kofola je spoločnosť Espresso, ktorá už viac ako dvadsať rokov prináša na český trh nielen špičkovú kávu Café Reserva, ale aj prémiové cejlónske čaje Dilmah a tomu zodpovedajúci servis a kultúru.

V roku 2015 sa členom Skupiny stala slovinská spoločnosť RADENSKA. Portfólio tradičných značiek minerálnych vôd Radenska, ovocných nápojov Ora a Oaza bolo od roku 2016 doplnené o obľúbené chorvátske značky nápojov Nara, Inka a Voćko.

Od roku 2016 sa RADENSKA stala výrobcom a distribútorom nápojov Pepsi, Mirinda a 7Up na chorvátskom trhu. V roku 2016 Skupina Kofola kúpila chorvátskeho výrobcu minerálnych vôd Studenac.

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne