18 C
Bratislava
streda, 10. augusta 2022

Novomestský vicestarosta Branislav Filipovič zapojil mestskú časť Nové Mesto do sociálneho projektu Venuj radosť

Najčítanejšie

Projekt Venuj radosť je určený nielen rodinám v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto, ktoré majú deti v náhradnej starostlivosti a žijú preto v zhoršených podmienkach. A nielen teraz pred Vianocami nemôžu plniť sny svojim deťom.

Idea projektu vznikla v roku 2016 v Bratislave, keď sa pred Vianocami rozhodli venovať radosť štyria kamaráti Peter Weiss, Ema Šimková, Renáta Senciová a Mischka Fecke. Neskôr sa k nám pridali aj Roman Štamberský s Jankou Ďurecovou. Projektu sa venujú ľudia bez nároku na honorár, vo svojom voľnom čase.

„Najmä v dnešnej, mimoriadne komplikovanej dobe je práve radosť mimoriadne potrebná. V spolupráci so starostom Rudolf Kusým a novomestským Oddelením sociálnych služieb máme zoznam prianí pre deti a rodiny, ktoré si sami vybrali. Ak máte záujem venovať radosť je to veľmi jednoduché. Ozvite sa nám cez banm@venujradost.sk alebo nám napíšte na facebooku Venuj radosť,“ uviedol Mgr. Branislav Filipovič, MBA, vicestarosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto.

„My Vás budeme kontaktovať, bude Vám pridelené dieťatko, otecko alebo mamička a napíšeme Vám, čo by ich potešilo. Venovanú radosť stačí pekne zabaliť, nezabudnite ju označiť menom dieťatka alebo rodiča, ak pridáte aj osobné venovanie príde s vašim darčekom ešte viac radosti. Dohodneme si spôsob doručenie, darčeky budete môcť priniesť aj na novomestský úrad, alebo po neho prídeme osobne. Ku všetkým tým, ktorí radosť venujú alebo dostanú budeme samozrejme pristupovať so všetkou úctou a rešpektovaním súkromia, nebudeme preto zverejňovať žiadne fotografie s rodinami alebo deťmi. To, že všetky prídu tam kam majú, za to ručíme a osobne ich doručíme. Veríme, že tento projekt s Vašou pomocou sa stane tradíciou v našom Novom meste. Za pomoc a radosť Vám ďakujeme,“ doplnil Branislav Filipovič.

Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne