18.7 C
Bratislava
pondelok, 15. augusta 2022

Branislav Filipovič a vedenie samosprávy mestskej časti Nové Mesto, spoločne s Rotary klubom, prispeli dôchodcom a sociálne odkázaným rodinám ku krajším Vianociam

Najčítanejšie

Jeden z najkrajších vianočných projektov mestských častí urobila mestská časť Bratislava- Nové Mesto spolu s Rotary Clubom Bratislava, darovali pre 150 sociálne slabších obyvateľov Nového Mesta štedrovečernú večeru.

V piatok 17. decembra pred novomestskou Novou Tržnicou na Trnavskom mýte im venovali čerstvo vylovených kaprov na vianočný stôl.

„Oslovil som Rotary Club či by vedeli pomôcť a podporiť adresnú sociálnu pomoc v našej mestskej časti Bratislava-Nové Mesto a navrhol som, aby sme dali sociálne slabším kapra, ako symbol tradičnej slovenskej štedrej večere,“ uviedol pre Bratislavský večerník vicestarosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, Mgr. Branislav Filipovič, MBA.

„Spolu s mojím sociálnym odborom Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto sme oslovili tých ľudí čo sú odkázaní na výdaj stravy zo sociálnej výdajne. Dohodli sme si miesto a čas odovzdania. Pred Novou Tržnicu sme potom každému darovali kapríka,“ vysvetlil Branislav Filipovič.

Sociálny projekt sa niesol nielen v duchu Vianoc, ale i v duchu lokálpatriotizmu, nielen darované kapre ale i firmy, ktoré pomoc zabezpečili sú slovenské. „Snažili sme sa celý čas aby bolo všetko Slovenské, kapre nám dodala Agrofarma Budmerice, slovenský dodávateľ, ktorý nám v piatok spravil výlov, spoločnosť Fibra print, tiež slovenský výrobca, nám zabezpečila logistiku, čiže dopravu a vyzdvihnutie slovenskej štedrovečernej večere,“ doplnil novomestský vicestarosta Filipovič.

„Tento rok sa mi podarilo do Nového Mesta priniesť dva sociálne projekty na Vianoce pre sociálne slabších a znevýhodnených, Venuj radosť a rozdávanie kaprov. Obe udalosti sa stanú každoročnou vianočnou udalosťou v našom Novom Meste a mohli by sa stať tradíciou, tak nám držte palce aby nám to vyšlo a aby sme priniesli aj ďalšie. Spolu so mnou na túto akciu prišli pomáhať aj Rudolf Kusý, Peter Vaškovič, Peter Weiss, Tomáš Korček a chcem sa poďakovať tiež našim spoluorganizátorom a v neposlednej rade aj sponzorovi Rotary Clubu Bratislava,“ uzavrel Branislav Filipovič.

Zdroj foto: Fibra print
Zdroj foto: Fibra print
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník, Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk a Racianskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk a schránkové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v bratislavskej mestskej časti Rača. Pracujem ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne