Zväz vyslúžilých vojakov v Rači organizuje dobrovoľnícke podujatie Kvapka krvi

„Zväz vyslúžilých vojakov patrí k združeniam s jednou z najdlhších nepretržitých tradícií, jeho korene siahajú až k I. bratislavskému spolku vojenských vyslúžilcov, ktorý bol v roku 1876 založený ako vzájomný podporný a humanitárny spolok vyslúžilých vojakov vtedajšej rakúsko – uhorskej armády. Neskôr sa činnosť rozšírila, v súčasnosti sa ZVV vo svojej činnosti zameriava na športovú činnosť, kam patrí športová strelecká činnosť, a súčasne na uchovávanie vojensko historických tradícií, kam patrí rozsiahly okruh činností – od správy vojensko historického múzea ZVV, cez starostlivosť o vojenské pamätníky a miesta posledného odpočinku vojakov, až po dokumentačnú a archívnu činnosť, kam patrí napríklad vyhľadávanie informácií o našich padlých spoluobčanoch,“ uviedol pre Račiansky Večerník Ľubomír Krampl, predseda Zväzu vyslúžilých vojakov generála Milana Rastislava Štefánika SR.

Aktuálne Zväz vyslúžilých vojakov gen. M. R. Štefánika organizuje kvapku krvi spoločne so Slovenským Červeným krížom a Národnou transfúznou službou mestskej časti Bratislava-Rača.

„Verní zostávame aj humanitárnej činnosti, ako člen ZVV a v súčasnosti predseda ZVV organizujem už dvanásť rokov pravidelne dvakrát do roka račiansku kvapku krvi (máj – december), kde počas týchto rokov bolo Račanmi odovzdaných odhadom asi 700 litrov krvi, čo je neskutočné číslo,“ doplnil Ľubomír Krampl.

Aktuálne podujatie sa uskutoční pod názvom „Májová kvapka krvi“, odber sa uskutoční v piatok 6. mája 2022 v Kultúrnom stredisku na Žarnovickej ul. v Rači v čase od 8.00 hod. Májovú kvapku krvi podporujú tiež Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Bratislava-Rača a Evanjelický farský úrad v Rači.

Prečítajte si tiež:

Ľubomír Krampl: Mená padlých Račanov sú súčasťou našej histórie na ktorú nesmieme zabudnúť

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu