4.9 C
Bratislava
pondelok, 5. decembra 2022

Zväz vyslúžilých vojakov a Mestská časť Rača spolu organizujú dobrovoľnícke podujatie „Vianočná račianska kvapka krvi“

Najčítanejšie

Tohtoročné tradičné vianočné darovanie krvi v Rači pod názvom „Vianočná račianska kvapka krvi“ sa uskutoční v piatok 2. decembra 2022 v Kultúrnom stredisku na Žarnovickej ul. v Rači v čase od 8 do 10:30 h. Vianočnú račiansku kvapku krvi podporujú tiež Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Bratislava-Rača a Evanjelický farský úrad v Rači.

„Račiansku kvapku krvi ako podujatie organizujeme pravidelne dvakrát do roka (máj – december) už viac dvanásť rokov, počas ktorých bolo Račanmi odovzdaných asi 700 litrov krvi, čo je neskutočné číslo,“ uviedol pre Račiansky Večerník otec podujatia a predseda Zväzu vyslúžilých vojakov M. R. Štefánika (ZVV), Ľubomír Krampl.

„Veľmi sa chcem týmto poďakovať každému darcovi, ktorí sa počas predchádzajúcich rokov darovania krvi zúčastnil. Všetci darcovia sú nenahraditeľní a výnimoční, keďže krv ich je pri zdravotníckych úkonoch a zákrokoch stále nenahraditeľnou tekutinou. Vítaní sú preto všetci, ktorí chcú pred Vianocami vykonať takýto humánny a výnimočný dobrý skutok. Poďakovať za dlhoročnú spoluprácu sa však chcem aj Národnej transfúznej službe SR a taktiež Mestskej časti Bratislava – Rača,“ doplnil Herman Krampl, tajomník miestnej odbočky ZVV.

Zväz vyslúžilých vojakov patrí k združeniam s jednou z najdlhších nepretržitých tradícií, jeho korene siahajú až k I. bratislavskému spolku vojenských vyslúžilcov, ktorý bol v roku 1876 založený ako vzájomný podporný a humanitárny spolok vyslúžilých vojakov vtedajšej rakúsko – uhorskej armády. Organizovanie akcií darovania krvi patrí k tradičným prvkom humanitárnej činnosti ZVV.

Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne