10.5 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

V Krasňanoch v Rači budú mať v Lahôdkach Fiesta zabíjačkové hody pod názvom „Fašiangy v Honte“ v sobotu 3. februára. Určite si ich nenechajte ujsť!

Najčítanejšie

„Fašange, Turíce, Veľká noc príde…“ Lahôdky Fiesta Vás srdečne pozývajú na tradičné zabíjačkové hody pod názvom „Fašiangy v Honte„, ktoré sa uskutočnia v sobotu 3. februára na Peknej ceste č. 7 v Krasňanoch, so začiatkom od 9 h.

Pre návštevníkov podujatia budú pripravené zabíjačkové špeciality od majstra mäsiara z Hontu: jaternica, klobása, pečené mäso pripravené pečené v tradičnej kamennej peci, tlačenka, papriková slaninka, alebo zabíjačková kapustnica.

Fašiangové podujatie obohatí aj pečenie tradičného lepníka (osúcha) z Hrušova v kamennej peci na sladko, alebo slano.

Okrem dobrého tradičného domáceho jedla z dedinky Hrušov bude na podujatí i dobrá muzika v podaní harmonikárov Milana Perného z hudobnej skupiny Herogottovci ale i Benjamína Bendíka z Hrušova, odkiaľ pochádza i pani vedúca lahôdok Mária Bendíková, ktorá pristupuje vždy ku každému zákazníkovi s čarovným slovíčkom „Nech sa páči“ a s úsmevom na tvári.

Mária Fišerová pochádza z malebnej dedinky Hrušov v chudobnom stredoslovenskom kraji, to bol aj jeden z dôvodov, prečo prišla v roku 1999 hľadať prácu do Bratislavy, kedy začala pracovať v Lahôdkach Fiesta ako predavačka.

Prvým majiteľom bol pán Viktor Mikolášek u ktorého pracovala dva roky. Potom podnik prevzal pán Jurko Slaný, ku ktorému ale pôvodne vôbec nechcela ísť pracovať.
Budil totiž dojem toho najhoršieho chlapa, no v skutočnosti to bol dobrák. Pán Slaný urobil z pani Fišerovej vedúcu. Spolupracovali spolu 20 rokov a následne jej podnik ponúkol k prenajatiu.

Račania majú v lahôdkach Fiesta najradšej koložvársku kapustu, makové gule, kotlíkový guláš, držkovú polievku, zeleninovú a fazuľovú polievka, langoše …. ale v sobotu 3. februára budú môcť okoštovať zabíjačkové špeciality od majstra mäsiara z Hontu: jaternica, klobása, pečené mäso pripravené pečené v tradičnej kamennej peci , tlačenka, papriková slaninka, zabíjačková kapustnica.

Pozrite si reportáž TV Markíza o pečení tradičného Hrušovského osúchu lepníka:

Mária Fišerová, vedúca lahôdok Fiesta v Krasňanoch ako ju poznajú každý deň zákazníci (autor foto: Milan Perný/Lahôdky Fiesta)
Lahôdky Fiesta v Krasňanoch na Peknej ceste (autor foto: Marián Luha, Račiansky Večerník)
plagát k podujatiu (zdroj: Lahôdky Fiesta)
Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne