22.4 C
Bratislava
pondelok, 22. júla 2024

Krst novej knihy Umenie zablúdiť a autogramiáda Borisa Filana v Bratislave 19.5.

Najčítanejšie

Známy autor a cestovateľ Boris Filan prináša svoje cestovateľské zážitky zo štyroch známych miest sveta v novej knihe Umenie zablúdiť. Slávnostne ju pokrstí v pondelok 19. mája o 17:30 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Srdečne pozývame fanúšikov cestovateľských príbehov Borisa Filana.

Texty Borisa Filana si spievame v pesničkách od Elánu a rovnako nezabudnuteľné sú aj jeho knihy. Zážitky z cestovania si neodkladá len v podobe fotografií do albumu, ale čitateľom prináša možnosť nazrieť do rôznych kútov sveta cez svoje cestopisné knihy.

Slovart-Boris Filan-Umenie zabludit-obalkaBoris Filan sám o sebe hovorí, že je tulák, s ktorým si cesta robí, čo chce. Viac ako organizované cesty so sprievodcami ho zaujímajú obyčajní ľudia, ktorých pokladá za zdroj pravdivejších a úprimnejších informácií o meste a o jeho živote.

Tentokrát navštívil štyri svetovo známe mestá: Istanbul, Krakov, Sarajevo a Florenciu. A takto tieto mestá sám autor charakterizuje: Istanbul kradne srdcia, ale bohato vás za to odmení. Krakov ma schmatol, hodil medzi ľudí ako na tobogan a ja som sa nezvyčajne rozjarený dal unášať silou chvíle a žiarou spoločného pocitu sviatočnosti. Sarajevo vás zo svojho objatia len tak nepustí. Florencia nie je mesto, ale slnečná sústava, v ktorej obiehajú planéty okolo žiarivého slnka, ktoré sa volá Uffizi.

V novom cestopise Borisa Filana Umenie zablúdiť spoznáte známe mestá úplne inak a nanovo.

 

Zdroj: KOMUNIKA, Zdroj foto: SLOVART, autorom fotografie hore je Oliver Filan, syn

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne