21.6 C
Bratislava
streda, 24. júla 2024

Na festival Pohoda sa môžeš dostať, ako dobrovoľník cez portál ĽudiaĽuďom.sk

Najčítanejšie

Už o šesť týždňov vypukne na Slovensku ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu – Bažant Pohoda. V súčasnosti prebieha registrácia dobrovoľníkov, bez ktorých by toto podujatie nemohlo fungovať. Vzhľadom na veľké množstvo potrebných dobrovoľníckych síl sa pomocnú ruku pri ich zháňaní rozhodol podať darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk. Organizácie tak nadviazali na úspešnú spoluprácu z minulého roka.

Dobrovolnici.LudiaLudom.sk.  To je názov novej platformy portálu ĽudiaĽuďom.sk, ktorá slúži na sprostredkovanie dobrovoľníckej práce. Za necelé tri mesiace svojej existencie našlo pomocou stránky svoje uplatnenie hneď niekoľko desiatok dobrovoľníkov. Stránka slúži tým, ktorí chcú pomáhať, ako aj organizáciám, ktoré dobrovoľníkov hľadajú.

LudiaLudom.sk - Festival PohodaBez dobrovoľníckej pomoci sa nezaobíde takmer žiaden projekt, iniciatíva či veľké podujatie. Výnimkou nie je ani najväčší hudobný festival Bažant Pohoda 2014. „Nájsť až 1000 dobrovoľníkov pracujúcich bez nároku na honorár je neľahká úloha aj pri takom atraktívnom podujatí, akým nesporne festival Pohoda je. Sme radi, že môžeme organizátorom pomáhať pri hľadaní dobrovoľníkov aj prostredníctvom našej stránky,“ hovorí Lucia Gregorová, manažérka projektu Dobrovolnici.LudiaLudom.sk. > pozri

„Na veľkých zahraničných festivaloch je dobrovoľníčenie úplne bežná vec, sme radi, že za posledné roky stúpa záujem o dobrovoľnícke miesta aj u nás,“ hovorí PR manager festivalu Bažant Pohoda Mário Gešvantner.

„Dobrovoľníci u nás nerobia fyzicky náročné práce, za to prichádzajú do priameho kontaktu s festivalom. Je fajn, keď sa o našich návštevníkov starajú mladí a usmievaví ľudia. Ceníme si každého, kto sa k dobrovoľníkom pridá – časť festivalu si síce odrobí, ale má možnosť vidieť aj množstvo koncertov. A v neposlednom rade byť súčasťou tímu, ktorý náš festival pripravuje,“ dodal.

Pre záujemcov o dobrovoľníctvo, ktorí so svojou účasťou na festivale ešte váhajú, portál pripravil v spolupráci s tímom Čo robím aj motivačný videorozhovor s dobrovoľníkom, ktorý zažil dobrovoľníčenie na Pohode minulý rok. > pozri

ĽudiaĽuďom.sk je prvý absolútne otvorený a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom.

Pomáhať prostredníctvom portálu je možné aj nefinančne, a síce dobrovoľníckou prácou. Samostatná platforma Dobrovolnici.ludialudom.sk je určená pre ľudí, ktorí hľadajú zaujímavé príležitosti pre dobrovoľnícku prácu a pre organizácie, či fyzické osoby, ktoré dobrovoľníkov zháňajú.

Registrácia jednotlivcov je pomerne jednoduchá, v profile si stačí vyplniť, akú dobrovoľnícku prácu ponúkajú. Systém má veľké výhody, nakoľko umožňuje presnú evidenciu práce, ktorá sa vykonala, čo je dôležité, ak má dobrovoľník záujem asignovať namiesto dvoch tri percentá z dane.

Zdroj: 4people, n.o., zdroj fotografie: Pohoda a 4people, n.o

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne