12.4 C
Bratislava
utorok, 21. marca 2023

Mestská strana Team Bratislava si zvolila vedenie, predsedom bude Matúš Vallo

Najčítanejšie

Dnes, v piatok 3. júna 2022, sa v Sade Janka Kráľa uskutočnil ustanovujúci piknik mestskej strany Team Bratislava. Išlo o verejnú časť ustanovujúceho snemu, ktorej predchádzala oficiálna voľba vedenia strany a schvaľovanie stanov.

Členky a členovia Teamu Bratislava si za predsedu zvolili primátora Bratislavy Matúša Valla; podpredsedami mestskej strany sa stali Margaréta Pavlovová, Ctibor Košťál a Jakub Kmeť.

“Potom, ako nám Bratislavčania a Bratislavčanky vyjadrili silnú podporu a vyzbierali sme 12 600 podpisov, ministerstvo vnútra zaregistrovalo našu mestskú stranu. Dnes máme za sebou prvý snem: schválili sme si stanovy, predsedu, podpredsedníčku a podpredsedov aj predsedníctvo strany. Príbeh Teamu Bratislava chceme naplniť odbornosťou, ľudskosťou a službou. Službou mestu, komunite a ľuďom, na ktorých spokojnom živote nám najviac záleží,” povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý bol zvolený za predsedu strany.

Matúš Vallo pripomenul dôvody vzniku Teamu Bratislava: “Za tri roky sme mnohým silným hráčom v meste skrížili plány a vieme, že sa budú snažiť Bratislavu dostať naspäť do starých koľají. Pripravujeme sa nielen na primátorský súboj, kľúčové bude pre nás aj zastupiteľstvo, aby sme mohli pokračovať v pozitívnych zmenách, ktoré sme naštartovali. Sme dlhoročná komunita, ktorú naďalej budujeme a politickou stranou jej vytvárame nový rámec. Vzdelávame sa, spoločne diskutujeme, tvoríme riešenia, reagujeme na krízové situácie a tým všetkým tvoríme spoločnú reč. Práve táto spoločná reč je a bude dôležitá, keď prídu ťažké časy a budeme stáť pred novými výzvami v meste,” zhodnotil Vallo.

Za podpredsedov a podpredsedníčku boli zvolení Ctibor Košťál, Jakub Kmeť a Margaréta Pavlovová, ktorá doteraz viedla prípravný výbor strany. “Team Bratislava nie je typickou politickou stranou a nie je taký ani náš snem. To, že sme sa stretli na rodinnom pikniku v Sade Janka Kráľa, je symbolické. Odzrkadľuje to otvorený spôsob, akým Matúš Vallo s tímom pristupujú aj k verejnej službe. Je mi veľmi sympatický a blízky – aj preto som sa po rokoch stala Bratislavčankou a ako súčasť Teamu Bratislava som odhodlaná pridať sa k ďalšiemu zlepšovaniu nášho mesta,” uviedla vo svojom príhovore Pavlovová.

Ďalšími členmi predsedníctva sa stali Tatiana Kratochvílová, Lenka Antalová Plavuchová, Igor Polakovič, Jakub Mrva a Petra Hudáková. Ustanovujúceho pikniku, ktorý sa niesol v rodinnom duchu, sa sa okrem zakladajúcich členov a členiek, priateľov a podporovateľov strany, zúčastnili aj predstavitelia strán spoločnej volebnej koalície, Michal Šimečka (PS) a Juraj Droba (SaS).

zakladajúci členovia (zdroj: Team Bratislava)

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne