31.7 C
Bratislava
streda, 19. júna 2024

Už v piatok 14. apríla sa uskutoční Prvý Novomestský SWAP

Najčítanejšie

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto spoločne s Ekocharitou pripravili prvý SWAP (výmenná burza oblečenia) na území Nového Mesta. V piatok popoludní 14. apríla tak môže ktokoľvek prísť do Strediska kultúry na Vajnorskej a odovzdať už nenosené oblečenie či kabelky. V sobotu sa potom nenosené kúsky zo skríň dostanú novú šancu urobiť niekomu radosť.

Podľa informácií Štatistického úradu Slovenskej republiky sa na území Hlavného mesta SR – Bratislavy v roku 2021 vyhodilo vyše 140 ton šatstva a ďalších takmer 60 ton textílií.

Oblečenie tak nielenže končí zbytočne v koši, ale produkty tzv. fast fashion (rýchla móda) škodia životnému prostrediu už pri samotnej výrobe. Aj to sú dôvody, pre ktoré sa mestská časť Bratislava Nové Mesto spoločne so spoločnosťou Ekocharita rozhodli usporiadať prvý Novomestský SWAP oblečenia.

Šatstvo budú zbierať v priestoroch Strediska kultúry na Vajnorskej v piatok popoludní 14. apríla (14:00 – 19:00) a samotná výmena (SWAP) sa začne v sobotu 15. apríla ráno o 9:00. Vstupné na podujatie je dobrovoľné, vstupné na základe náramku budú mať tí, ktorí v piatok 14. apríla na samotný SWAP priniesli svoje oblečenie.

Zbierajú sezónne oblečenie (jar/leto):

– detské oblečenie
– dámske a pánske
– topánky (veľmi zachovalé)
– módne doplnky
– kabelky

Nezbierajú:

– spodná bielizeň
– pyžamá
– špinavé, roztrhané, zničené veci

Všetky informácie nájdete > TU

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne