31.9 C
Bratislava
piatok, 12. júla 2024

Kino na Kuchajde, prehliadky tržnice, aj rozprávkové pondelky. Novomestské kultúrne a športové leto má ambíciu priniesť program pre všetkých

Najčítanejšie

Do najväčšieho mulitžánrového festivalu – Bratislavského kultúrneho leta, sa výraznou mierou zapája aj Nové Mesto. Organizátori festivalu Novomestské kultúrne a športové leto si od 23. júna do 9. septembra pre návštevníkov pripravili bohatý program.

„Nové Mesto ponúkne toto leto program pre všetkých. Pre malých aj veľkých, pre športovcov aj pre knihomoľov. Prinášame bohatú ponuku na takmer každý letný deň a spoločne s kolegyňami a kolegami veríme, že si v našom, Novomestskom kultúrnom a športovom lete, každý nájde to svoje,“ hovorí starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Zaujímavý program prinesú viaceré Novomestské organizácie, ktorých cieľom je ponúknuť počas leta zmysluplné trávenie voľného času nielen Novomešťankám a Novomešťanom, ale aj návštevníkom a priateľom Nového Mesta.

Návštevníci sa tak môžu tešiť na obľúbený formát Letného kina na Kuchajde, ktoré bude počas prázdnin, v dátume od 1. júla do 30. augusta, premietať každú stredu a sobotu. Premietanie na Kuchajde prináša spoločnosť Wood&Company.

Pre rodiny bude na bratislavskej Kuchajde tiež pripravená séria 9 rozprávok pod holým nebom vhodných pre deti od 3 rokov s názvom Novomestské rozprávkové pondelky, či na Novomestské bubnovačky, počas ktorých deti a dospelí dostanú bubon a stanú súčasťou rytmického orchestra pod vedením skúsených lektorov z Rytmika.sk.

Milovníci architektúry si užijú Špacírky v novomestskej Novej Tržnici. Počas vlastivednej prehliadky budovy Novej tržnice na Trnavskom mýte sa prostredníctvom sprievodcu dozvedia, ako táto významná stavba v polovici sedemdesiatych rokov vznikla, ale aj to, prečo si ňou architekt Ivan Matušík pohneval lordov slovenskej architektúry.

Letná terasa Centrálnej knižnice na Pionierskej ponúkne prednášky a rozhovory o zaujímavých témach s názvom Leto s knižnicou. DK Kramáre v spolupráci so spolkom Živena zorganizujú workshop tvorby macramé listov na stenu, pri ktorom sa počas tvorivej činnosti účastníci zrelaxujú, zútulnia si dom či obdarujú blízku osobu.

Najstarší ženský spolok na Slovensku tiež ponúkne sériu čitární pod holým nebom s názvom Letné čitárne so Živenou. Počas nich sa v chillout zóne Strediska kultúry Vajnorská na Robotníckej ulici predstavia súčasné slovenské autorky, ktoré porozprávajú o tom, čo ich k písaniu viedlo ale aj to, čo ony samé čítajú.

Stredisko kultúry pod vedením akademickej sochárky Magdalény Burmekovej ponúkne sériu 3 workshopov v podobe zážitkového maľovania v plenéri, ale aj večery plné hudby, tanca a zábavy v podobe Legendárnych tančiarní na Vajnorskej, určených milovníkom tanečnej hudby 60. až 90. rokov.

Pre deti od 9 do 14 rokov, ktoré fasicnuje divadlo, umenie a zákulisie televízie, je pripravený denný umelecký tábor. Vytvoria si vlastné kulisy a absolvujú hereckú pohybovú výchovu, umelecký prednes a improvizáciu s hercom Romanom Pomajbom. Spoznajú tiež zákulisie televízie, dabingového štúdia a navštívia aj priestory Národnej rady.

Neformálne zoskupenie Príbehom na stope, ktoré sa od roku 2018 venuje storytellingu, si pre účastníkov pripravilo Večerný summer camp pre dospelých v historických priestoroch Konskej železnice. Počas 5 letných večerov spoznajú rôzne umelecké techniky, vytvoria si svoj vlastný nezabudnuteľný príbeh a naučia sa príbehy nielen počúvať, ale aj ich rozprávať či písať poéziu.

Pre tých, ktorí hľadajú športové a pohybové aktivity, sú každý týždeň pripravené 4 rôznorodé letné Novomestské cvičenia pod oblohou, v príjemnom prostredí Parku Jama, Železnej studničky a Kuchajdy. Počas nich sa účastníci zrelaxujú, posilnenia telo a spoznanajú cestu zdravého životného štýlu.

Podrobný program Novomestského športového a kultúrneho leta je pre návštevníkov k dispozícii na webe www.banm.sk.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne