9.4 C
Bratislava
utorok, 23. apríla 2024

Seriál Better Call Saul získal 7 nominácií na cenu Emmy!

Najčítanejšie

Televízna stanica AMC sa môže radovať. 75. ročník cien Emmy totiž priniesol 7 nominácií pre veľmi úspešný seriál Better Call Saul, ktorý sleduje život začínajúceho advokáta Jimmyho McGilla a jeho premenu na morálkou nezviazaného právnika Saula Goodmana. Jeho príbeh je hlavnou dejovou linkou v seriáli Breaking Bad, ktorého je Better Call Saul prequelom.

Úspech seriálu Better Call Saul nedokazujú len nekončiace zástupy fanúšikov, ale taktiež ocenenia, o ktoré sa seriál pravidelne uchádza. Vytúženú cenu Emmy by mohol Better Call Saul získať práve na 75. ročníku udeľovania cien Emmy, kde získal 7 nominácií.

Akadémia sa rozhodla seriál nominovať v týchto kategóriách:

• Najlepší dramatický seriál
• Najlepší herec v hlavnej úlohe dramatického seriálu (Bob Odenkirk)
• Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe dramatického seriálu (Rhea Seehorn)
• Najlepší scenár dramatického seriálu
• Najlepší mix zvuku
• Najlepší obrazový strih
• Najlepší krátky komediálny, dramatický alebo varietný seriál (Better Call Saul: Filmmaker Training)

Seriálu Better Call Saul skrátka diváci nemajú nikdy dosť. Preto tvorcovia prišli s originálnou digitálnou snímkou s názvom Better Call Saul: Filmmaker Training na AMC.com, ktorý si získal nemálo fanúšikov a tiež akadémiu, ktorá ho ocenila 7. nomináciou na cenu Emmy v kategórii „Najlepší krátky komediálny, dramatický alebo varietný seriál“.

Tohtoročné odovzdávanie cien je naplánované na 18. september. Televízni diváci sa tak môžu tešiť na živé vysielanie, ktoré im ponúkne televízna stanica Spektrum Home.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne