19.7 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Študenti mobilizujú Slovákov žijúcich v Českej republike k účasti vo voľbách

Najčítanejšie

Skupina slovenských študentov mobilizuje Slovákov žijúcich v Českej republike k účasti vo voľbách. Za týmto účelom umiestnili do pražského metra takmer 250 bannerov odkazujúcich na možnosť voľby poštou.

Predčasné parlamentné voľby sa budú na Slovensku konať už koncom septembra tohto roku a korešpondenčná voľba predstavuje pre Slovákov žijúcich v zahraničí jediný spôsob, akým môžu v parlamentných voľbách voliť.

Za týmto účelom sa však musia registrovať na webe Ministerstva vnútra SR najneskôr do 9. augusta. Práve na to sa pomocou kampane v Českej republike snažia upozorniť slovenskí študenti z iniciatívy Mladí proti fašizmu.

„Volebné právo našťastie nekončí na hraniciach a tak aj Slováci žijúci v zahraničí majú možnosť voliť. Jediný spôsob, akým však môžu uplatniť svoj hlas je voľba poštou, na ktorú sa ale musia zaregistrovať na webe Ministerstva vnútra do 9. augusta. Ak registráciu nestihnú, o možnosť voľby bohužiaľ prídu. A práve na to sa snažíme upozorniť aj v našej kampani. Za týmto účelom sme do 250 vagónov pražského metra dali umiestniť bannery odkazujúce na možnosť voľby poštou a pracujeme tiež na online kampani. Registrácia na voľbu poštou je bezplatná a zaberie len minútu,“ hovorí Marek Mach, zakladateľ iniciatívy.

Cieľom tejto kampane je motivovať čo najväčšie množstvo Slovákov žijúcich v zahraničí, aby uplatnili svoje volebné právo a predišlo sa tak masívnemu prepadu hlasov, ako tomu bolo v rokoch 2016 aj 2020. Registrovať sa môžu na webe www.volbapostou.sk.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne