0.6 C
Bratislava
piatok, 8. decembra 2023

Vo štvrtok 10. augusta sa uskutoční v Amfiteátri premietanie filmu „Invalid“, ktorý sa nakrúcal aj v Rači

Najčítanejšie

V letnom kine v Rači si vo štvrtok 10. augusta o 21hod budete môcť projekciu filmu vychutnať v otvorenom Amfiteátri v Knižkovej doline. Vstupné je dobrovoľné. Dobré vínko, pivo, klobáska, cigánska v žemli, či pukance a deky nájdete na mieste a patria k dobrému filmu a takejto atmosfére premietania v amfiteátri.

Film režíroval Jonáš Karásek – režisér, grafický designer a art director. Narodil sa a žije v Bratislave. Po štúdiu úžitkového výtvarníctva vyštudoval VŠVU, oddelenie priemyselného designu. Ako grafický designer a art director pôsobil v reklamných spoločnostiach vo Viedni (Chocolate Multimedia Production), v Sydney (Mcmann&Tate) a v Bratislave (Wiktor Leo Burnett):

„Scény v múzeu sme natáčali v Slovenskom národnom múzeu zo zadnej strany. Tam bývala kaviareň Múzejka, kde sme si vytvorili naše múzeum. Ako vonkajšok múzea nám poslúžila budova polície v Trnave, kde sme na námestí natáčali aj veľa exteriérových scén z okolia múzea. Lacov byt sme točili v Dúbravke, rómsku osadu v Tomášikove, a strieľačky a naháňačky v Rači v Rendeze. No a záverečná scéna vznikla v Divadle P. O. Hviezdoslava,“ uviedol pre Mediaklik.sk režisér Jonáš Karásek.

CinemArt SK o filme uviedol: „Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Réžie filmu INVALID sa zhostil Jonáš Karásek, režisér s mimoriadnym zmyslom pre humor a citom pre silnú vizuálnu stránku, ktorý dokáže suverénne kombinovať humor s akciou, a to všetko navyše zabalené v atraktívnom vizuálnom obale. Pre Jonáša to bude už jeho tretí film po komerčne úspešných filmoch Kandidát a Amnestie. Scenár k filmu napísal Tomáš Ďušička a je zaplnený originálnymi postavami, jedinečným príbehom a hlavne vtipnými autentickými dialógmi a replikami, ktoré majú potenciál stať sa kultovými. Producentmi filmu sú Maroš Hečko a Peter Veverka. V snímke sa okrem spomenutého Zděnka Godlu a Gregora Hološku, predstavia Daniel Fischer, Ivo Gogál, Oľga Belešová, Sväťo Malachovský, Sáva Popovič, Sandra Lasoková ale aj hviezdy hudobného show-biznisu Rytmus v úlohe rómskeho úžerníka, Majk Spirit v úlohe policajta a trio hip-hop hviezd doplní aj raper VEC.“

Filmový plagát:

zdroj: CinemArt SK
Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne