9.4 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Občianske združenie Via Vitis chce, aby projekt školskej vinice a sadu vo Vajnoroch pokračoval

Najčítanejšie

Vajnorský spolok Via Vitis opäť súťaží v grantovom programe reťazca TESCO. Reťazec podporuje komunitné projekty prostredníctvom programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“, v ktorom sa aj toto vajnorské občianske združenie každoročne uchádza o priazeň návštevníkov. Aktuálna 14. edícia projektu odštartovala 15. januára a potrvá až do 11. februára 2024. 

Za projekty hlasujú priamo zákazníci reťazca vo zvolených prevádzkach, kde za každý nákup dostanú hlasovací žetón, ktorý podľa svojho uváženia venujú konkrétnemu komunitnému projektu.

Pre občianske združenie Via Vitis môžete venovať kupóny získané v predajniach TESCO vo Vajnoroch, v Rači, na Zlatých pieskoch, alebo v Ivanke pri Dunaji.

Výhru by využil Vajnorský vinohradnícky spolok – Via Vitis na pokračovanie vo vytváraní vinice a ovocného sadu priamo v časti ich komunitného vajnorského vinohradu pod názvom Široké 1.

Projekt má pomôcť v mladých ľuďoch zapáliť lásku pre pestovanie hrozna a ovocia a tak vychovať ich nástupcov, ktorí budú pokračovať v projekte na revitalizáciu zanedbaných Vajnorských vinohradov.

Ak však nechodíte nakupovať do obchodu TESCO, ale tento projekt sa vám páči a chcete ho podporiť, tak je možné na tento projekt prispieť aj priamo občianskemu združeniu Via Vitis.

„Jednou z vecí, ktoré zlepšia fungovanie školskej vinice a sadu, bude kôlňa na náradie potrebné pri sadovníckych a vinohradníckych prácach. Presne o tomto je náš projekt v 14. edícii, v ktorej sa znovu uchádzame o vašu priazeň,“ uviedli na svojom webe o.z. Via Vitis.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne