8.6 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

Na Veľkonočnú nedeľu sa uskutočni v Cik Cak Centre podujatie „Veľkonočná Petržalka“

Najčítanejšie

Cik Cak Centrum informuje: „Na dedinách i v menších obciach nie je oslava sviatkov jari ničím výnimočným. V najľudnatejšej mestskej časti sme si preto povedali, že je načase vrátiť sa k tradíciám aj u nás.

Príchod jari, znovuzrodenie života a najmä najväčší kresťanský sviatok – zmŕtvychvstanie Ježiša Krista – tak budeme môcť konečne osláviť všetci spolu. Umožní nám to podujatie s názvom Veľkonočná Petržalka organizované mestskou časťou v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky.

Premiéra podujatia sa uskutoční ešte pred samotnými sviatkami, konkrétne v nedeľu 17. marca od 10:00 do 17:00 v kultúrnom zariadení Cik Cak Centrum na Jiráskovej ulici 3. Tešiť sa môžete na komunitné trhy, kde budete mať možnosť obzrieť si, ale aj zakúpiť tradičné výrobky od petržalských seniorov, detí a znevýhodnenej mládeže z miestnych organizácií.

Súčasťou trhov budú tiež tvorivé dielne, ktoré poslúžia na výrobu veľkonočných dekorácií či keramiky podľa vlastného výberu. Pútavý program osviežia hudobné vystúpenia detských aj seniorských súborov v koncertnej sále a nebude chýbať ani klasická veľkonočná výzdoba.

Záujemcovia si tiež budú môcť vyzdobiť pripravené konáriky v exteriéri či už vlastnoručne vyrobenými alebo zakúpenými vajíčkami, ktoré nám budú skrášľovať naše sídlisko počas nasledujúcich sviatočných dní.

Užite si spolu s nami deň bohatý na farebné a kreatívne aktivity a pripomeňte si krásne slovenské tradície aj na najväčšom stredoeurópskom sídlisku. Vstup na podujatie je pre všetkých VOĽNÝ,“ uviedlo Cik Cak Centrum.

VEĽKONOČNÁ PETRŽALKA – PROGRAM:

10:00 – 17:00 komunitný jarmok
10:00 – 17:00 tvorivé dielne: zdobenie veľkonočných vajíčok, výroba veľkonočných dekorácií, keramická dielňa, zdobenie konárikov vajíčkami, občerstvenie
14:00 – 17:00 vystúpenia v koncertnej sále

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne