11.3 C
Bratislava
piatok, 19. apríla 2024

RTVS ponúkne kompletný informačný servis z prezidentských volieb v televíznom aj rozhlasovom vysielaní počas celého víkendu

Najčítanejšie

RTVS pripravuje pre divákov aj poslucháčov komplexný informačný servis z volieb prezidenta SR počas celého víkendu v televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Aktuálne spravodajské informácie ponúkne počas celého dňa RTVS :24, Rádio Slovensko, Rádio Regina aj Rádio_FM.

Mimoriadne televízne vysielanie ponúkne divákom RTVS :24 a Jednotka a poslucháčom aj Rádio Slovensko. Volebné vysielanie bude pokračovať aj v nedeľu Volebným ránom na RTVS :24 a tiež v rozhlasovom vysielaní.

V deň prvého kola volieb, v sobotu 23. marca, ponúkne RTVS vo vysielaní RTVS :24 naživo správy každú hodinu od 7.00 h a od 13:00 každých 30 minút. V spravodajskom vysielaní nebudú chýbať živé vstupy z volebných miestností a naživo brífingy členov Štátnej komisie pre voľby o priebehu volieb. Jednotka odvysiela Mimoriadne správy o 14.30 h.

Pre rozhlasových poslucháčov pripravuje RTVS informačný servis aj v Rádiu Slovensko a súhrnné informácie odvysiela v Rádiožurnáloch v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina o 7.00 h, 12.00 h, 18.00 h a 22.00 h. Okrem toho prinesie RTVS po celý volebný víkend aktuálne informácie každú hodinu po celý deň v Rádiu Slovensko, Rádiu Regina, a v Rádiu FM Rozhlasové spravodajstvo bude počas celej volebnej soboty sledovať dianie od otvorenia volebných miestností o 7.00 h až do ich zatvorenia o 22.00 hod.

Redaktori spravodajstva prinesú aktuálne informácie zo zaujímavých miest z celého Slovenska, budú informovať ako sa volí v mestách, ale aj v malých obciach, v nemocniciach, či domoch sociálnych služieb. Naživo sa moderátori budú spájať so sídlom Štátnej komisie pre voľby, odkiaľ poskytnú najčerstvejšie informácie o priebehu volieb.

Volebná noc sa začína v televíznom vysielaní RTVS o 21:40 h na Jednotke aj na spravodajskom okruhu RTVS :24. Moderátori Barbora Bodáková a Vlado Lichvár v štúdiu privítajú analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča, politológa Katedry politológie FiF UK v Bratislave Erika Láštica a politológa z Trenčianskej univerzity A. Dubčeka Miroslava Řádeka.

Spravodajské štáby RTVS budú prinášať informácie z volebných centrál jednotlivých kandidátov na prezidenta, Štatistického úradu aj Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Po zatvorení všetkých volebných miestností RTVS prinesie exkluzívny volebný model agentúry MEDIAN SK o pravdepodobnom zisku kandidátov vo voľbách. RTVS ponúkne naživo aj vyhlásenia a tlačové brífingy kandidátov.

Volebná noc vo vysielaní Rádia Slovensko odštartuje po 22.00 h, po zatvorení volebných miestností, reláciou RÁDIOŽURNÁL, kde spravodajsky zhrnie dianie počas celého volebného dňa. Vrátane informácie zo Štátnej volebnej komisie o ukončení prvého kola prezidentských volieb.

Po 22.20 h ponúkne Rádio Slovensko poslucháčom Nočné volebné štúdio, ktoré bude vysielať až do momentu jasného výsledku prvého kola prezidentských volieb a postupujúcich dvoch kandidátov do druhého kola. Moderátor Matej Baránek privíta v štúdiu matematičku z agentúry Median SK Teréziu Černú, politológa Radoslava Štefančíka a pedagóga z UK v Prahe Karla Lovaša. Nebudú chýbať ani živé vstupov redaktorov z centrál prezidentských kandidátov, a tiež zo Štátnej volebnej komisie.

V nedeľu 24. marca odštartuje povolebné vysielanie na spravodajskom okruhu RTVS :24 už o 7.00 h Správami :24, v ktorých RTVS prinesie výsledky prvého kola volieb prezidenta SR a reportáže z volebnej noci. Jednotka ponúkne divákom v nedeľu Mimoriadne správy o 8.00 h a o 10.00 h.

O 8.00 h sa na RTVS :24 začína relácia Volebné ráno. Moderátori Martina Jančeková a Alfonz Šuran v štúdiu privítajú politológa a rektora BISLA Samuela Abraháma a analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča.

Do vysielania sa pripoja aj dekan Fakulty medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici Branislav Kováčik a pedagóg a odborník na marketing Pavol Minár. RTVS :24 ponúkne divákom aj tlačovú konferenciu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán k oficiálnym výsledkom volieb.

O 11.55 h odvysiela Jednotka a RTVS :24 špeciálne povolebné vydanie relácie O 5 minút 12 s moderátormi Martou Jančkárovou a Marekom Makarom.

Rozhlasovým poslucháčom ponúkne RTVS kompletné spravodajstvo aj počas nedele každú hodinu v Správach RTVS v Rádiu Slovensko, Rádiu Regina a Rádiu FM a tiež komplexné spravodajstvo v Rádiožurnáloch o 7.00 h, 12.00 h, 18.00 h a 22.00 h. Prvý Rádiožurnál o 7.00 h prinesie kompletný súhrn výsledkov prvého kola prezidentských volieb, vrátane reakcií kandidátov na hlavu štátu, reakcií politilógov a tiež informácie o priebehu prvého kola a informácie o tom, čo bude nasledovať po prvom kole.

Od 10.05 h do 11.00 h pripravuje Rádio Slovensko Povolebnú diskusiu. Moderátorka Karolína Lacová privíta v štúdiu politológov Samuela Spáča a Grigorija Mesžnikova.

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne