20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Fun rádio prináša AI moderátorov Sajfu, Ajku a Juniora s Marcelom. Vytvárajú pre poslucháčov zábavné personalizované odkazy.

Najčítanejšie

Fun rádio pred nedávnom spustilo image kampaň: Všetci potrebujeme viac FUN. Ako médium vníma, ako je dôležité Slovensku pripomenúť, že aj v dnešnej komplikovanej dobe netreba zabúdať na úsmev. Práve zábava spojená s úsmevom a smiechom je súčasťou DNA značky už viac ako 34 rokov.

Súčasťou kampane najzábavnejšieho rádia je aj landing page zabavsa.funradio.sk, na ktorej AI moderátori rozosmievajú užívateľov. Umelá inteligencia bola natrénovaná na hlasy Fun rádiovských hviezd a poslucháči sa môžu nechať okomentovať napríklad AI Juniorom, ktorého hlášky sú vďaka pokročilým promptom takmer na nerozoznanie od skutočných. Okrem toho, že sa poslucháči zabavia, môžu vyhrať lístky na koncert legendárnej skupiny Coldplay vo Viedni.

„Vždy som obdivoval moje lepšie ja a konečne prišla doba, kedy budem nielen autentický a uveriteľný, ale vďaka AI aj dokonalý,“ s úsmevom hovorí Milan “Junior“ Zimnýkoval.

„Nápad pracovať s AI moderátormi a ich personalizovanými odkazmi z dielne Triadu, nás od prvej chvíle nadchol. To, čo pokročilá umelá inteligencia dokáže, je neuveriteľné. Už pri testovaní sme sa s kolegami nevedeli prestať smiať, challengeovali sme ju rôznymi šialenými úlohami a prekvapilo nás, ako si s nimi dokázala vtipne poradiť. A čo je dôležité, hlas AI moderátorov znie ako v éteri, vďaka čomu sme opäť bližšie k poslucháčom,“ hovorí Lenka Brezovská, marketingová riaditeľka RADIO GROUP a.s., ktorá zastrešuje Fun rádio.

“Komentáre od moderátorov sú cez GPT-4 generované s detailne vyladenými promptami, ktoré obsiahnu osobnostné vlastnosti a moderátorský štýl konkrétnych moderátorov Fun rádia. Výsledok vygenerovaného promptu sa ďalej prenáša do ElevenLabs s natrénovanými moderátorskými hlasmi. Ich model tiež uchováva špecifiká dikcie jednotlivých moderátorov. Za celou aplikáciou stojí tiež šikovný distribútor správ na dopyty do externých api, aby sme dokázali zvládnuť aj nával väčšieho množstva ľudí,” povedal Roman Janajev, Creative Tech Lead, TRIAD.

„Zabaviť sa s umelou inteligenciou je super! Vyskúšali sme ju využiť namiesto moderátorov v zábavnej utilite v online. Aj keď je to veľmi zábavné, našich živých moderátorov, AI moderátori nedokážu plnohodnotne nahradiť. Funko má tých najlepších moderátorov v slovenskom éteri. AIka, sAIfa, JunIAor a mAIrcel, sú síce na pobavenie, no stále vás vo vysielaní najlepšie zabavia skutoční Junior, Marcel, Ajka a Sajfa,“ dodáva Marek Mikúšek, programový riaditeľ Fun rádia.

AI ty potrebuješ vyskúšať zabavsa.funradio.sk

Vizitka kampane:
Klient: RADIO GROUP a.s. – Fun rádio
Kreatívna agentúra: TRIAD
Creative director: Martin Woska, Vlado Kurek
Strategy director: Martin Woska, Monika Farkašová
Senior account manager: Martina Bátorová
Copywriter: Denisa Rusnáková (Fun rádio), Juraj Stehlík, Matúš Priehoda
AI Specialist, The Best Prompt Engineer and Wizard: Roman Janajev
Designer: Jakub Cehelský (Fun rádio)

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne