8.7 C
Bratislava
sobota, 18. apríla 2026

Rača ožila vôňou jabĺk a koláčov: Jablkové hodovanie prilákalo stovky návštevníkov

Najčítanejšie

V sobotu 4. októbra sa v Amfiteátri Knižkova dolina uskutočnilo tradičné Jablkové hodovanie v Rači, ktoré aj tentoraz spojilo všetky generácie Račanov. Podujatie prinieslo ochutnávku sladkých jablkových koláčov, domácich džemov a muštu, ale aj pestrý kultúrny program pre deti i dospelých.

Atmosféra bola priateľská a voňavá po jablkách – od stánkov so zákuskami až po tvorivé dielne. Deti sa mohli zapojiť do aktivít pod vedením Oľgy Plačkovej a Dagmar Juríkovej z Drotárstva, zatiaľ čo na pódiu vystúpili talentované súbory ZUŠ Vrbenského, DFS Malinky, MIA s Farbičkovým koncertom a tanečná skupina H&T Dance Company.

Nechýbali ani obľúbené súťaže – o najväčšie a najkrajšie vypestované jablko z Rače, ako aj o najlepší jablkový koláč, o ktorom rozhodovala odborná porota.

Víťazkou tohto ročníka sa stala Melinda Tarovská zo súboru Malinky so svojím jablkovým krémešom. „Gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili,“ uviedol račiansky poslanec Ján Polakovič (Spoločný cieľ), ktorý na podujatí privítal návštevníkov spolu s organizátormi.

Každý účastník si z podujatia odniesol nielen zážitok, ale aj jabĺčko od sponzorov – symbol jesene, pohostinnosti a račianskej tradície.

Jasné, aktuálne správy o Rači nájdete na webe RacianskyVecernik.sk.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne