3.3 C
Bratislava
piatok, 12. decembra 2025

Výstavba križovatky D1×D4 pokračuje. Sprístupnili ďalšie vetvy, čakajú nás však aj uzávery

Najčítanejšie

Výstavba rozsiahlej diaľničnej križovatky D1×D4 pri Bratislave pokračuje podľa plánu. Práce sa sústreďujú nielen na samotnú križovatku, ale aj na rozšírenie úseku diaľnice D1 medzi Zlatými pieskami a Triblavinou. Na stavbe sa denne pohybuje viac ako stovka pracovníkov a desiatky mechanizmov.

Račiansky poslanec a odborník na dopravu Michal Feik vo svojom verejnom statuse informoval, že na projekte prebiehajú masívne úpravy podložia, realizujú sa násypy, buduje sa preložka Vajnorského potoka a pokračuje zakladanie oporných múrov. Montujú sa nosníky na nových mostoch a pripravujú sa konštrukcie pre nový profil diaľnice D1.

Pozrite si video, ktorého autorom je Michal Feik:

Viaceré vetvy križovatky sú už sprejazdnené

Podľa Feika sú hotové a sprejazdnené tieto vetvy (pred dvomi mesiacmi):

Trnava → Rača
Trnava → Jarovce
Zlaté piesky → Jarovce
Jarovce → Trnava

Ešte ostáva dokončiť vetvy:

Zlaté piesky → Rača
Rača → Trnava
Rača → Zlaté piesky
Jarovce → Zlaté piesky

„Dobrou správou je, že viaceré vetvy križovatky sú už sprejazdnené. Rovnako je skompletizovaná križovatka Triblavina/Bernolákovo,“ uviedol Michal Feik. Dodal, že sa tým zlepšila plynulosť dopravy v okolí Bernolákova a Triblaviny.

Víkendová uzávera diaľnice D1

Od 29. do 30. novembra prebieha víkendová uzávera diaľnice D1 v smere do Bratislavy od križovatky Bernolákovo po Zlaté piesky. Uzávera je potrebná najmä na:

  • preznačenie jazdných pruhov,
  • presun zvodidiel,
  • osadenie portálov,
  • práce, ktoré nie je možné vykonávať pri plnej premávke.

Dočasne je uzatvorený aj výjazd na D1 v smere z Trnavy do Rače. Uzávierka sa má skončiť v nedeľu popoludní.

Projekt má byť kľúčový pre dopravu v celom regióne

Po dokončení vznikne podľa Michala Feika plnohodnotná diaľničná križovatka, ktorá výrazne zlepší plynulosť výjazdu do Bratislavy a odľahčí priľahlé obce. Projekt predstavuje najväčšiu dopravnú investíciu na západnom Slovensku.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne