20.8 C
Bratislava
piatok, 17. apríla 2026

Britský denník The Guardian čitateľom odporučil návštevu Vysokých Tatier

Najčítanejšie

Jane Dunford je očarená prírodou Vysokých Tatier, pre britské noviny The Guardian o tom priniesla článok. Opisuje v ňom Top 10 destinácií, ktoré sú najlepšie na dobrodružné výlety po Európe.

Jane Dunford v článku odporúča turistiku v Tatrách, ako lacnejšiu alternatívu k Alpám. „Turistické chodníky ponúkajú neopakovateľné prechádzky s 20 vrcholmi vyššími ako 2 500 metrov v celkovej dĺžke 26 kilometrov. Pohľad na majestátne skalnaté vrchy, svieže údolia a trblietajúce sa jazerá sú odmenou za námahu stehenných svalov,“ píše v článku.

Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch to komentovala: „Vysoké Tatry ponúkajú nezabudnuteľné dobrodružstvo nielen v podobe nádherných turistických výletov v lete, ale aj adrenalínovej zábavy na zasnežených svahoch. Počet britských návštevníkov Slovenska podľa zatiaľ aktuálnej štatistiky (január – október 2015) medziročne vzrástol až o 40 %. Viac Britov môže v tomto roku prísť na Slovensko aj vďaka podobným správam.“

Len sporadicky sa o Slovensku zmienia média aj v zahraničí, v minulom roku to boli napríklad americké noviny LA Times a britské noviny The Times.

V minulosti o Slovensku písali aj portály CNN, BBC, The Economist, TripAdvisor, či Lonely Planet.

Celý článok The Guardian > Pozri

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne