20.8 C
Bratislava
piatok, 17. apríla 2026

Martin Chren reaguje na útok z internetu. Tvrdí, že pri Bille na Štrkovci parkoval podľa predpisov

Najčítanejšie

Starosta Ružinova Martin Chren reagoval na sociálnej sieti na fotografiu a komentáre, ktoré sa podľa jeho slov začali šíriť internetom po tom, čo zastavil pri Bille na Štrkovci. Informáciu priniesla skupina Ružinov – ECHO Ružinovčanov. Vo svojom statuse opísal situáciu ako útok z anonymného prostredia pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami a odmietol tvrdenia, že by parkoval na mieste vyhradenom pre osoby so zdravotným znevýhodnením.

zdroj: Ružinov – ECHO Ružinovčanov

Chren napísal, že vo štvrtok večer sa cestou z práce zastavil v predajni Billa kúpiť pečivo a v lekárni kvapky do očí. Krátko nato sa podľa neho začala šíriť fotografia jeho auta s tvrdením, že ako verejný funkcionár zaparkoval na mieste pre invalidov a mal by dostať pokutu.

Starosta Ružinova však tvrdí, že auto stálo vedľa vyhradeného miesta, nie priamo na ňom. Zároveň uviedol, že si miesto následne ráno išiel znovu odfotiť, aby podľa vlastných slov ukázal, že parkoval v súlade s pravidlami.

V dlhšom vyjadrení zároveň spojil celý incident s predvolebnou atmosférou a pôsobením anonymných profilov na internete. Martin Chren v statuse uviedol: „Starostovské voľby sa blížia, a to znamená dve veci: po prvé, čokoľvek odvtedy spravíme, bude to pre hejterov pred voľbami, hoci sme na tom robili tri roky a teraz len zbierame výsledky. A po druhé, internety zaplavia falošné a anonymné profily, šíriace hejty, klamstvá a antikampane.“

Zároveň dodal: „Včera pred siedmou večer som sa cestou z práce zastavil v Bille na Štrkovci, kúpiť si rožky a pozrieť kvapky do očí v lekárni. Hneď včera večer potom začala internetom kolovať fotka môjho auta, ako parkuje na legálnom parkovacom mieste, vedľa miesta pre zdravotne znevýhodnených.“

Chren ďalej napísal, že podľa neho si anonymný autor statusu „nevšimol“, že vyhradené miesta boli iba naľavo od tabule, ktorú pri aute odfotil. Tvrdí tiež, že desiatky ľudí si podobné príspevky pozrú bez detailného overenia a môžu si z nich odniesť negatívny dojem.

V závere statusu vyzval obyvateľov, aby si informácie overovali, najmä ak ide o anonymné útoky. „Politika lží a hejtov nikdy nič dobré neurobila – pre vás, pre Ružinov, ani pre ľudstvo ako také,“ napísal starosta. Doplnil aj osobnejší odkaz smerom k Ružinovčanom, keď uviedol, že ho obyvatelia môžu pokojne osloviť aj večer pri bežných nákupoch, pretože sa v prvom rade cíti byť susedom a až potom starostom.

Prípad tak zatiaľ zostáva na úrovni verejnej výmeny tvrdení na sociálnej sieti. Martin Chren však vo svojom vyjadrení dal jasne najavo, že obvinenie z nesprávneho parkovania odmieta a vníma ho ako súčasť predvolebnej antikampane.

Martina Nováková
Martina Nováková
Redaktorka Bratislavského Večerníka. Píše o veciach, ktoré majú zmysel a dopad na každodenný život. Zaujímajú ju príbehy ľudí, dianie okolo nás aj témy, ktoré si zaslúžia zrozumiteľné vysvetlenie. V textoch má rada nadhľad a verí, že dobrý článok sa dá napísať pokojne a s úsmevom.

Ďalšie články

Aktuálne