14.5 C
Bratislava
streda, 22. mája 2024

Bezplatné prehliadky 14.4.-23.6.– Začíname v nedeľu 14.4. bratislavským Korzom

Najčítanejšie

mini_banner_Poznaj_Stare_Mesto

Po dlhej zime sa Bratislavčania môžu konečne tešiť z pekného jarného počasia a to je ten najvhodnejší čas na príjemnú prechádzku centrom mesta. Už túto nedeľu – 14. apríla – začíname s bezplatnými prehliadkami Starým Mestom v rámci úspešného projektu Poznaj Staré Mesto. Projekt pripravuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto v spolupráci s Nadáciou VÚB.

Témou prvej prehliadky bude veľmi príznačne Bratislavské Korzo. Sprevádzať bude skúsená sprievodkyňa Helena Navrátilová. Začíname o 14.00 hod. na Hlavnom námestí. „Pozrieme si miesta, ktorými v minulosti korzovali obyvatelia Bratislavy. Prejdeme sa Michalskou ulicou, Sedlárskou ulicou, ako aj bývalou promenádou, teda dnešným Hviezdoslavovým námestím,“ uviedla sprievodkyňa Helena Navrátilová.

„Už v minulom ročníku Poznaj Staré Mesto sa bezplatné prehliadky stretli s veľkým úspechom a pokračujeme s nimi aj tento rok. Všetkých srdečne pozývame na príjemnú prechádzku, v rámci ktorej sa dozvedia aj mnoho zaujímavých informácií o minulosti Starého Mesta,“ povedala starostka Starého Mesta Táňa Rosová.

Prehliadky budú pokračovať aj budúcu nedeľu (21. apríla) ako súčasť programu Starého Mesta v rámci podujatia Bratislava pre všetkých. Tradične začíname o 14.00 hod. na Hlavnom námestí, témou bude Prešporok za Márie Terézie.

Najbližšie plánované prehliadky:

5.5.        Bratislavskí kati (14.00 hod., Hlavné námestie)
19.5.      Dunajské nábrežie (14.00 hod, Hlavné námestie)
9.6.        Slávni návštevníci a obyvatelia Bratislavy (14.00 hod., Hlavné námestie)
23.6.      Záhrada Grassalkovichovho paláca a Námestie slobody (14.00 hod., Hodžovo námestie)

Poznaj Stare Mesto

Tomáš HALÁN
hovorca

referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3
814 21 Bratislava
www.staremesto.sk

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne