5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Trieda CLA od Mercedes-Benz je najkrajším autom Nemecka!

Najčítanejšie

Mercedes-Benz-CLA_banner_na_titulku

Čitatelia špecializovaného magazínu AUTO BILD si za najkrajšie auto Nemecka zvolili štýlového rebela. Trieda CLA sa suverénne presadila ako celkový víťaz spomedzi  všetkých automobilových noviniek. Cenu krásy získala aj nová trieda E. Cenou AUTO BILD Design Award 2013 porota zložená z čitateľov odmenila inovatívny dizajn značky Mercedes-Benz, ktorá vo všetkých triedach sebavedome udáva odvážne a inteligentné dizajnové trendy.

„Krása víťazí“ – tak znie aj tentoraz motto ocenenia AUTO BILD Design Award. Viac ako 90 000 čitateľov zareagovalo na výzvu špecializovaného automagazínu a vybralo medzi automobilovými novinkami roka víťazov v piatich kategóriách. Nová trieda E značky Mercedes-Benz obsadila v kategórii strednej a najvyššej triedy prvé miesto. V kategórii kupé a kabrioletov sa presadila trieda CLA značky Mercedes-Benz. Toto nové štvordverové kupé suverénne zvíťazilo medzi všetkými triedami a smie sa preto nazývať najkrajším autom Nemecka.

Mercedes-Benz je tak už piaty raz za sebou celkovým víťazom v tejto prestížnej súťaži krásy.

Prestížnu cenu AUTO BILD Design Award 2013 si štvordverové  CLA zabezpečilo avantgardným dizajnom v štýle kupé, ktorý ho ako štýlového rebela odlišuje od masy ostatných automobilov. Športové proporcie a atleticko-dynamická reč tvarov so vzájomnou hrou konkávnych a konvexných plôch robia z CLA nezameniteľné auto. Okrem toho dizajnéri značky Mercedes-Benz pochopili, že pre CLA treba nielen ušiť na prvý pohľad strhujúci, moderný šat, ale zároveň mu treba dať aj najlepšiu aerodynamiku sériového vozidla na svete – krásu, ktorá ponúka viac.

V interiéri triedy CLA pokračuje progresívny športový vzhľad exteriéru.

Trieda E s výrazne ostrejším dizajnom, s novonavrhnutou prednou časťou a elegantne športovým celkovým vzhľadom prináša čerstvý vietor a získala tak ocenenie AUTO BILD Design Award 2013 v kategórii strednej a najvyššej triedy.

Iľja Majda

Daimler/Mercedes-Benz Slovakia

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne