14.5 C
Bratislava
streda, 22. mája 2024

Bratislavské bábkové divadlo prináša rozprávku od Kristy Bendovej OPICE Z NAŠEJ POLICE

Najčítanejšie

Bratislavské bábkové divadlo na Dunajskej ul. uvedie na začiatok sezóny inscenáciu Opice z naše police. Jedna z najobľúbenejších rozprávok od Kristy Bendovej dostane svoju divadelnú podobu a už koncom septembra si ju všetci milovníci humoru budú môcť vychutnať na javisku BBD! 

Máte aj vy svoju obľúbenú hračku? A zdalo sa vám niekedy, že sa zrazu načisto poľudštila, a to tak, že už nikto nevedel povedať, či je to len hračka, alebo živý tvor? Plyšové opičky: Fricko a Jupko sú tiež úplne poľudštené hračky. A ich traja majitelia – bratia Ferko, Samko a Jožko – sú zase poriadne „opice“. Preto nečudo, že ich mamu, úspešnú detskú spisovateľku, občas z tých ich opičiactiev poriadne rozbolí hlava. Hoci dávno z detských svetríkov vyrástli, stačí jedno stretnutie s milovanou plyšovou opičkou a sú z nich zase malí chlapci… A z vreca plného starého oblečenia a zabudnutých hračiek je zrazu nevyčerpateľný zdroj zábavy. Ak totiž deti uveria, že plyšové opice naozaj žijú, je to normálne, no ak tomu uveria i dospelí, je z toho väčšinou veľká „psina“. A to taká, po ktorej vás pri odchode z divadla bolí celá sánka… Od smiechu…

BBD-Opice z nasej police
Opice z našej police

Dramatizáciu slávnej predlohy pripravila mladá, no skúsená, autorka Michaela Zakuťanská. Réžie sa ujala Michaela Homolová, slovenská režisérka a herečka, pôsobiaca v Čechách, kde si pripísala na konto viaceré divadelné úspechy. Výtvarnú stránku inscenácie má v rukách dvojica: Roman Anderle a Barbora Jakubková.

Všetkým našim malým aj veľkým divákom sa v titule  predstavia obľúbení herci BBD – Miriam Pavelková, Andrej Kováč, Janko Morávek a Michal Adam.

Aktuálny program predstavení nájdete na www.babkovedivadlo.sk

Srdečne Vás pozývame!

Lujza Kittlerová

 

Zdroj: BBD

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne