12.5 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Comcast sa dohodla na priateľskom prevzatí spoločnosti Time Warner Cable v USA

Najčítanejšie

Americká káblová spoločnosť Comcast dnes potvrdila správy, že sa dohodla na priateľskom prevzatí spoločnosti Time Warner Cable za 45,2 miliardy USD (33,05 miliardy eur).

Po fúzii oboch firiem vznikne v USA obrovský kolos, ktorý môže úplne zmeniť trh s platenými televíznymi kanálmi a internetovým pripojením. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KwTEozsCbQ4&list=PLD351AF0C54E8E7A5&feature=share[/youtube]

 

Nový gigant bude poskytovať káblové služby naprieč celými Spojenými štátmi od Los Angeles po New York a získa takmer dominantnú pozíciu na trhu s internetovými službami, čo môže byť problém. Fúziu musia preto ešte schváliť príslušné regulačné úrady. Predstavenstvá oboch spoločností ju už odsúhlasili.

Comcast  kúpou menšieho rivala získa 11 miliónov klientov prevažne na severovýchodnom pobreží USA, ale aj v iných „strategicky výhodných“ oblastiach, ako sú Texas i južná Kalifornia.

Po zlúčení tak bude mať viac ako 30 miliónov užívateľov, čo predstavuje zhruba 30 % z amerického trhu s platenými televíznymi službami.

Podľa dohody si obe strany vymenia svoje akcie, pričom akcionári Time Warner Cable získajú za jednu akciu svojej firmy 2,875 akcie firmy Comcast. To znamená, že Comcast zaplatí zhruba 159 USD za jednu akciu Time Warner Cable.

Súčasní akcionári Timer Warner Cable budú vlastniť 23-% podiel v novej firme.

 

Zdroj: TASR, Comcast

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne