20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Denník New York Times dnes zverejnil opravu svojho 161-ročného článku „12 rokov otrokom“

Najčítanejšie

Americký denník New York Times dnes vydal opravu svojho článku spred 161 rokov o Solomonovi Northupovi, slobodnom černochovi, ktorého predali do otroctva. Jeho pamäti s názvom 12 rokov otrokom sa stali predlohou pre rovnomenný oscarový film, informovala agentúra DPA.

„V článku z 20. januára 1853, ktorý popisuje príbeh Solomona Northupa, sa chybne uvádza jeho priezvisko ako Northrop,“ napísal denník.

„Navzdory tejto chybe New York Times vo svojej dobe článok charakterizoval ako ‚najucelenejší a najautentickejší dokument, aký sa dosiaľ objavil,“ podotýka redakcia newyorských novín.

Chybu objavil používateľ sociálnej siete Twitter po tom, ako sa archívny článok začal šíriť po internete.

Filmová adaptácia knihy od režiséra Stevea McQueena získala na tohtoročnom udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied sošku Oscara v kategóriách najlepší film, najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe a najlepší adaptovaný scenár.

 

Zdroj: TASR, New York Times

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne