11.2 C
Bratislava
piatok, 1. marca 2024

kampaň: Radio_Head Awards 2013 má sochu na Hlavnom námestí

Najčítanejšie

RTVS spustila oficiálnu kampaň k tohtoročnému udeľovaniu cien Radio_Head Awards 2013. Súčasťou kampane je aj inštalácia sochy v nadživotnej veľkosti na bratislavskom Hlavnom námestí.

Postavenie sochy okamžite vzbudilo obrovský záujem a ihneď sa s ňou chceli fotiť všetci okoloidúci. Autorom pôvodného výtvarného návrhu ceny a sochy Radio_Head Awards je Bety K. Majerníková, výrobcom zväčšeniny, ktorá je umiestnená na hlavnom námestí, je kreatívny ateliér JaOnMi CreatureS.

Nápad vznikol z iniciatívy Sekcie marketingu a komunikácie RTVS, bratislavské Hlavné námestie bude skrášľovať od dnešného dňa až do 30. marca. Počas slávnostného vyhlasovania cien bude súčasťou pódia na ceremoniáli v Starej tržnici, neskôr bude vystavená v priestoroch Slovenského rozhlasu. Počínajúc týmto ročníkom sa stane stálou súčasťou odovzdávania cien Radio_HeadAwards.

[youtube]http://youtu.be/Mocz6PR1CK8[/youtube]

Už v najbližších dňoch sa fanúšikovia môžu tešiť na súťaž, ktorá bude bezprostredne súvisieť so sochou. Súťaž bude prebiehať na facebookovej stránke RTVS a tiež na fanúšikovskej stránke Radio_Head Awards.

Poďakovanie patrí partnerovi podujatia hlavnému mestu Bratislava, ktoré postavenie sochy na námestí láskavo umožnilo.

Doplňujúce informácie Dva dni pred odovzdávaním cien v Starej Tržnici budú patriť Radio_Head Awards Festivalu, ktorý pre návštevníkov v piatok 28. marca a v sobotu 29. marca otvorí tri sály Slovenského rozhlasu.

RTVS AWARDS HEAD 2013-HLavne namestie Bratislava, Socha

Po prvýkrát v histórii cien sa na tohtoročnom pokračovaní Radio_Head Awards podieľajú dva rozhlasové okruhy RTVS – Rádio_FM a Rádio Devín. V koncertných sálach Slovenského rozhlasu sa bude odohrávať prehliadka toho najlepšieho z hudobnej ponuky Rádia_FM a Rádia Devín.

Počas dvoch dní budú môcť návštevníci festivalu zažiť svetové hudobné premiéry, minuloročných víťazov Radio_Head Awards, ale aj hudobnú poctu Marekovi Brezovskému, či organový koncert Philipa Glassa v podaní Fera Királya. Organizátorom festivalu sú RTVS a SOZA. Vstup na koncerty bude voľný.

Mená víťazov tohtoročných Radio_Head Awards  budú oznámené počas slávnostného udeľovania cien v bratislavskej Starej tržnici 30. marca.

Zdroj: RTVS, TASR, ilustračná fotografia hore znázorňuje sošky/ocenenie Radio_Head Awards 2012, autorky Bety K. Majerníkovej

Ďalšie články

Aktuálne