32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Nová kniha: National Geographic. Okolo sveta za 125 rokov

Najčítanejšie

National Geographic očaruje a vzdeláva svojimi neuveriteľnými fotografiami, ilustráciami a dojímavými príbehmi zo všetkých kútov sveta už päť generácií čitateľov. Kniha National Geographic – Okolo sveta za 125 rokov vychádza v limitovanej edícii. Edícia obsahuje 1468 fotografií v troch zväzkoch.

[youtube]http://youtu.be/z2CQ4M_GZ4M[/youtube]

Vďaka informáciám o cestovaní, divokej prírode, vede, dejinách, kultúre a záchrane pamiatok inšpiroval tento priekopnícky magazín, vydávaný National Geographic Society, milióny ľudí k tomu, aby sa zaujímali o planétu, na ktorej žijeme.

National Geographic. Okolo sveta za 125 rokov-obr.2Pri príležitosti 125. výročia poskytol National Geographic vydavateľstvu TASCHEN prístup k svojmu kompletnému archívu, aby z neho vybrali to najlepšie. Výsledkom je fenomenálne trojzväzkové vydanie Okolo sveta za 125 rokov, ktoré obsahuje mnohé doteraz nepublikované fotografie – bohaté, rôznorodé a farebné ako sám svet.

Spolupráca vydavateľstva TASCHEN a National Geographic je splnený sen a zároveň dokonalá kombinácia. Dôraz na detail a perfekcionizmus vydavateľstva TASCHEN je poctou každému fotografovi, a táto je kniha je iná ako ktorákoľvek predtým!“ povedal Chris Johns (šéfredaktor časopisu National Geographic)

Naša cesta naprieč kontinentmi začína v Amerike a Antarktíde (prvý diel), potom križujeme Atlantický oceán do Európy a Afriky (druhý diel) a nakoniec sa preplavíme Indickým oceánom do Ázie a Oceánie (tretí diel).

Od raných čierno-bielych fotografií až po dnešné digitálne snímky, National Geographic zadefinoval estetiku fotoreportáží, zatiaľ čo posúval technické hranice fotky ako média.

Čitatelia objavia ako sa časopis posunul od prezentovania romantického pohľadu na svet – ľudia na fotkách pózujú a usmievajú sa – ku kontroverznejším príbehom, ktoré ukazujú politické prevraty, sociálne témy a environmentálne hrozby.

Samozrejme, na ceste po stopách National Geographic nemôžu chýbať obdivuhodné fotografie života pod vodou a zvierat v divočine, takže aj tieto poklady sú zaradené v edícii. Táto prvotriedna zbierka je kultúrnou investíciou, ktorú treba opatrovať, zdieľať a zachovať pre ďalšie generácie.

National Geographic. Okolo sveta za 125 rokov

National Geographic – Okolo sveta za 125 rokov obsahuje:

  • 1468 fotografií v troch zväzkoch
  • Diela fotografov ako Steve McCurry, Frans Lanting, George Rodger, James Nachtwey ako aj iných reportérov National Geographic, ktorí precestovali svet od Timbuktu po Tuvalu
  • Úvodná esej Douglasa Brinkleyho
  • Životopisy fotografov
  • Každý obal knihy sa dá prerobiť na podstavec, pretože poklad si zaslúži byť vystavený.

 

Príjemné snívanie, čítanie a vzdelávanie želáme!

 

Zdroj: SLOVART, National Geographic, TASCHEN

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne