21.6 C
Bratislava
streda, 24. júla 2024

Rádio Jemné melódie mení majiteľa, kupuje ho človek blízky J&T

Najčítanejšie

Tretie najväčšie súkromné rádio na Slovensku  Jemné melódie  kupuje Michal Holík od skupiny, ktorú vlastní podnikateľ Ladislav Rehák. Michal Holík je majiteľom spoločnosti Condorum, ktorá prevádzkuje siete Terno a Moja Samoška.

V dnešnom vydaní o tom informuje denník Hospodárske noviny (HN).

„Kúpa bola zaujímavou príležitosťou vstúpiť do ďalšieho sektora,“ povedal pre HN Holík, ktorý chce oba svoje biznisy prepojiť. „Máme rovnakého spotrebiteľa. Podľa mňa budú synergické efekty veľmi silné,“ dodal Michal Holík.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wXegj41PhqU&feature=share&list=PLD68D821C6C33FE70[/youtube]

Denník upozorňuje, že Holík v minulosti spolupracoval s finančnou skupinou J&T, keď figuroval ako člen predstavenstva vo viacerých jej firmách. Odmieta však, že by rádio kupoval v spolupráci s J&T. „Navyše, finančná skupina by toto rádio kúpiť ani nemohla, keďže vlastní celoštátnu televíziu a zákon krížové vlastníctvo zakazuje,“ píšu HN.

Aj keď hodnota transakcie nebola zverejnená, podľa zdrojov HN sa má pohybovať rádovo v miliónoch eur.

O stanicu sa pritom zaujímalo niekoľko kupcov. Pre denník záujem nedávno potvrdil aj podnikateľ Boris Kollár.

Analytici podľa HN poukazujú na to, že oproti konkurencii na trhu je rádio v dobrej kondícii.

 

Zdroj: TASR, Jemné melódie

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne