32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

V Starom Meste vznikne nová ulica – Ulica Júliusa Satinského

Najčítanejšie

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto sa dohodla s ministerstvom vnútra, stavebníkom nemocnice sv. Michala, na vytvorení novej ulice. Nová komunikácia by sa mohla volať Ulica Júliusa Satinského.

V Starom Meste vznikne nové prepojenie pre chodcov smerom k Dunaju. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto a Ministerstvo vnútra SR, ktoré je staviteľom nemocnice sv. Michala, sa dohodli na realizácii novej komunikácie.

Vznikne medzi novou budovou nemocnice od Rajskej ulice ku Klemensovej ulici. Slúžiť bude peším a na zásobovanie nemocnice.

Ministerstvo projektom vyšlo v ústrety mestskej časti Staré Mesto, na vlastné náklady tiež presťahuje existujúcu trafostanicu na nové miesto, čím vznikne priestor na novú ulicu.

Starostka Táňa Rosová sa na rokovaní o pripravovaných zmenách s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom zhodli, že by mohla niesť meno Júliusa Satinského.

Nová Nemocnica sv. Michala bude stáť na miestach bývalej nemocnice ministerstva vnútra medzi ulicami Lazaretská, Cintorínska a Rajská.

Výstavba sa začala v septembri minulého roka, nemocnica by mala v modernej osemposchodovej budove so 110 lôžkami otvoriť svoje brány o dva roky. Bude tu sídliť aj 50 ambulancií s 30 odbornosťami.

Zdroj: Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne