32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Bežecký diamant sa uskutoční počas akcie Bratislava pre všetkých 27.4.

Najčítanejšie

Horský beh Cross Country Baba – Kamzík získal niekoľkokrát ocenenie Bežecký diamant roka. Jubilejný 15. ročník behu sa tento rok uskutoční v nedeľu 27.4.2014, počas podujatia Bratislava pre všetkých.

Ide o úvodný horský kros sezóny v rámci série Malokarpatský pohár horských behov. Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v lesnom behu na hlavnej trati 26,5 km, ktorá je zároveň zaradená do česko – slovenskej série behov SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2014. Bežci majú na výber z troch tratí: 16, 26,5 a 53 km. Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod.

Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudí skupina bežcov pripravujúcich sa na 26,5 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26,5 km trať naplánovaný na 10:15 hod. Trať vedie zväčša po červenej značke hrebeňom Malých Karpát až na Kamzík. Na 16 km trať vyštartujú bežci o 11:15 hod pri kine Nádej v Rači. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík. Povrch trate je lesný terén, miestami skalnatý chodník a bežcov čaká viac krát aj prechod cez potok.

Horský beh Baba Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá  každoročne priláka množstvo nadšených športovcov. V minulom roku sa ich na štart postavilo 650.

Súčasťou podujatia je aj pretek v severskej chôdzi s paličkami, tzv. nordic walking na 16 a 26 km trati. Trať je spoločná pre bežcov aj chodcov.

Beh si ty! baba-kamzik-2014
Organizátorom je Cross Country Club Rača v spolupráci s Mestskou časťou Rača, Mestom Bratislava a agentúrou Quinta Essentia.

Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v lesnom behu organizovaných v spolupráci so Slovenským bežeckým spolkom.

Víťazom a zároveň majstrom Slovenska v lesnom behu sa v minulom roku stal Róbert Valíček z TJ Obal servis Košice a Jela Furocová Bratislava, víťazom kros ultramaratónu sa stal Martin Vrábel z Piešťan a Michaela Polakovičová Ba a na 16  kilometrovej trati dominoval Matúš Trnovec z ŠK VAZKA Bratislava a Katarína Drahovská ŠBR Piešťany. Uvidíme, kto sa dostane na stupne víťazov tento rok.

Pretekári sa behu zúčastňujú predovšetkým kvôli dobrému pocitu zo zdolania náročnej trate. Každý účastník však dostane malý darček od partnerov behu Fa a DHL.  V cieli je každý ocenený pamätnou medailou a pre všetkých je zabezpečené aj výdatné občerstvenie.

Pre troch najlepších v každej z 28 kategórií sú pripravené hodnotné vecné ceny, ktoré venuje generálny partner behu značka Salomon a ďalší partneri behu. Partnerom pitného režimu je Saguaro, destinačný partner Bratislava Region Tourism a významným partnerom behu je aj spoločnosť exe.

Organizátori zabezpečujú dopravu športovcov autobusmi z Bratislavy na Pezinskú Babu a prevoz batožiny z Pezinskej Baby a z Rače do cieľa behov.

Zúčastniť sa môže každý! On-line registrácia prebieha > TU.  Viac informácii o behu môžete získať na web stránke www.behsity.sk. Informácie o sérii behov SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2014 môžete nájsť > TU

 

Zdroj: Quinta Essentia

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne