21.6 C
Bratislava
streda, 24. júla 2024

Začína sa 30. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad na RTVS

Najčítanejšie

Košické štúdio RTVS vyhlásilo jubilejný 30. ročník pesničkovej súťaže „Košický zlatý poklad“, finálový koncert, ktorý sa uskutoční 8. novembra 2014, bude v priamom prenose odvysielaný v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina.

Súťaž vznikla v roku 1980, jej vznik iniciovala Redakcia hudobného vysielania Československého rozhlasu v Košiciach. Počas prvých ročníkov oslovovala autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby, predovšetkým z východného Slovenska, od deväťdesiatych rokov si začala získavať priazeň hudobníkov na celom Slovensku.

Každoročne oslovuje priemerne 200 autorských tímov, ktorí sa do Košického zlatého pokladu prihlasujú so svojimi novými súťažnými piesňami spievanými výhradne v slovenčine. Mnohé z finálových piesní predchádzajúcich ročníkov sú súčasťou hudobnej ponuky rozhlasových programových služieb RTVS.

Peter Nagy, Beáta Dubasová, Marián Čekovský, Maduar, Peter Cmorík, Nocadeň, Tomáš Buranovský či No Name začínali svoju úspešnú kariéru práve na tejto súťaži.

 „Verím, že jubilejný 30. ročník Košického zlatého pokladu osloví čo najširšie autorsko-interpretačné zázemie a vďaka nemu sa do éteru Slovenského rozhlasu dostanú nové atraktívne a kvalitné piesne. Je to skvelá príležitosť dať o sebe vedieť a naštartovať hudobnú kariéru,“ prezradil riaditeľ súťaže a šéf košického štúdia RTVS Juraj Hidvéghy.

Autori a interpreti, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, môžu zaslať svoje vlastné, po slovensky spievané a doposiaľ mediálne nezverejnené skladby na adresu RTVS, Rastislavova 13, 043 07 Košice, heslo KZP. Na základe kritérií súťaže vyberie komisia dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vyberie šesť piesní, ktoré priamo postúpia do finále súťaže. Do druhej skupiny vyberie najviac dvadsať piesní, ktoré budú prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko v dvoch semifinálových kolách súťažiť o postup do finále súťaže.

Na víťazov čakajú atraktívne finančné ceny a možnosť nahrať videoklip. Uzávierka súťaže je do 31. júla 2014.
Ďalšie informácie získajú záujemcovia > TU

 

Zdroj: TASR, grafika od RTVS

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne