32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Počúvanosť Slovenského rozhlasu už rok nepretržite stúpa

Najčítanejšie

Rádio Slovensko dosiahlo najlepší výsledok za posledný rok, počúvanosť stúpla aj v prípade Rádia FM, Rádia Regina, ale aj Rádia Devín.

Všetky programové služby Slovenského rozhlasu si medziročne vo všetkých sledovaných parametroch polepšili alebo dosiahli porovnateľný výsledok, Slovenský rozhlas vďaka tomu posilnil svoje postavenie na slovenskom rozhlasovom trhu.

V parametri „počúval minulý týždeň“  stúpol Slovenský rozhlas o 3,3% a dosiahol  najlepší výsledok od roku 2010 (41,6 %), v parametri „podiel na trhu“ bol zaznamenaný medziročný vzostup na úrovni 1% a aktuálne dosahuje 30,4%. V parametri „počúval včera“ si Slovenský rozhlas ako celok medziročne posilnil svoje postavenie na slovenskom rozhlasovom trhu o 1,1% a dosahuje 25,4%.

Rádio Slovensko stúplo medziročne vo všetkých parametroch. V parametri „počúval včera“ dosiahlo 16,9%, Rádio Regina v rovnakom parametri medziročne stúplo o 0,1%, Rádio Devín o 0,3% a  Rádio FM zaznamenalo medziročný nárast o 0,6%.

Darí sa aj Rádiu Patria, ktoré medziročne stúplo o 0,2%.  V parametri „počúval minulý týždeň“ stúplo Rádio Slovensko medziročne o 2,4% a v parametri „podiel na trhu“ o 0,8%.“ V rovnakom parametri „počúval minulý týždeň“ vzrástlo Rádio Regina medziročne o 0,8% a v parametri „podiel na trhu“ o 0,2%.“

Všetky údaje sú uvedené na základe prieskumu MML-TGI spoločnosti MEDIAN SK (realizovaný  v 4. kvartáli 2013 a 1. kvartáli 2014).

Zdroj: TASR, zdroj titulkovej fotografie: RTVS

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne