27.3 C
Bratislava
štvrtok, 21. septembra 2023

Začalo vysielať nové rádio. Slovensku prinesie len dobré správy

Najčítanejšie

Symbolickejšie to už byť nemohlo. V deň výročia Nežnej revolúcie, na frekvencii v
najstaršom slovenskom meste, začalo vysielať Dobré rádio. Z online prostredia sa tak
ambiciózny projekt dostal o sedemnástej hodine aj do FM pásma. Už teraz sľubuje
pestrý program a frekvencie vo viacerých mestách.

Slobodu sme si bez násilia vydobyli na námestiach naprieč celou vtedajšou Československou socialistickou republikou. Mnohí z nás o ideály z novembrových dní prišli. Divoké 90. roky sklamali väčšiu časť obyvateľstva a akési temno viselo nad nami do dnešných dní. K dobrej nálade a viere v lepšie zajtrajšky nepomáha v súčasnosti ani neutíchajúca celosvetová pandémia a neustále sa hádajúce
politické elity.

Situáciu u nás má za cieľ zmeniť práve Dobré rádio. „Náš projekt nie je medzi poslucháčmi nový. Koncept si obľúbili ľudia na internete a zostali nám verní doteraz. Presvedčilo nás to o tom, že mediálny projekt postavený len na dobrých správach má budúcnosť a význam aj v FM pásme. Preto sme žiadali na jar o 21 frekvencií. Napriek tomu, že sme nezískali všetky, dokonca ani tie lukratívnejšie z hľadiska reklamného potenciálu, išli sme do toho. A prichádzame s ešte lepším programom, playlistom, zvukom a nadšením,“ hovorí generálny riaditeľ Dobrého rádia Róbert Sedlák.

Ako prvá je dobrá Nitra

Prvou frekvenciou, z ktorej sa na Slovensku začali šíriť najväčšie hity a len dobré správy,
je tá nitrianska. „Príchod do FM pásma je pre nás veľmi symbolický. Nielen 17. novembrom, ale aj samotnou nitrianskou frekvenciou.

Nitra má v histórii Slovenska svoje neotrasiteľné miesto a sme radi, že bude navždy spojená aj s históriou Dobrého rádia. V krátkom čase k nitrianskej frekvencii 104,1 MHz pribudnú ďalšie,“ teší sa Róbert Sedlák.

V období, keď Dobré rádio vysielalo online, prinavrátilo do éteru viaceré moderátorské
legendy. V novom šate a zvukovom obale však už nebudú vystupovať. „Na základe
viacerých analýz a štúdií sme naše rádio omladili. Dostalo nové logo, nový staničný hlas
a rovnako aj nový hudobný formát. Hráme najväčšie hity od milénia až po súčasnosť
a v programe sa zameriame najmä na silnú rannú a popoludňajšiu šou. Jednotlivé
programové prvky však budeme do vysielania púšťať postupne,“ pokračuje Róbert
Sedlák.

Dobré rádio už od prvej sekundy svojho reštartu znie skutočne mladšie, atraktívnejšie
a sebavedomejšie. „Je to výsledok našej spolupráce s vynikajúcim tímom a konzultantom. Veľká vďaka patrí Adamovi Bačkorovi, ktorý prijal našu ponuku a vízia Dobrého rádia sa mu páčila. Svoje dlhoročné skúsenosti z mediálneho sveta a komunikácie preniesol do výsledku, ktorý bude stáť za to. Už teraz možno z nášho vysielania počuť prvky moderného rádia 21. storočia a čochvíľa k nim pridáme aj plnohodnotné spravodajstvo a moderovaný program. Reflektujeme však na realitu a fakt, že zatiaľ nám boli pridelené frekvencie v oblastiach s nižšou kúpyschopnosťou. Napriek tomu v našom vysielaní už teraz počuť verných fanúšikov, prebiehajú súťaže a tešíme sa aj na spomínané jedinečné spravodajstvo,“ dodáva na záver generálny riaditeľ Dobrého rádia Róbert Sedlák.

Staničným hlasom je obľúbený herec

Novým staničným hlasom Dobrého rádia sa stal slovenský herec Michal Režný. „Na
spoluprácu s Dobrým rádiom ma oslovil dlhoročný kamarát Adam Bačkor. Hneď ma to zaujalo a mal som chuť ísť do spolupráce s novovznikajúcim rádiom a súčasne so skúseným človekom. Myšlienku Dobrého rádia vnímam ako veľmi príjemnú a osviežujúcu alternatívu k trhu, ktorý je presýtený negatívnymi správami,“ vyjadril sa Režný.

Nové rádio bude môcť vysielať na deviatich frekvenciách. Dobré rádio, ktoré na internete vysiela už od roku 2018, získalo frekvencie: 95,0 MHz Trenčín | 98,0 MHz Ružomberok | 104,1 MHz Nitra | 106,3 MHz Martin | 106,4 MHz Čadca | 106,4 MHz Nové Mesto nad Váhom 106,4 MHz Prievidza | 106,5 MHz Žilina | 107,7 MHz Dolný Kubín

Pôvodne však Radu pre vysielanie a retransmisiu žiadalo až o 21 frekvencií, mimo iných miest aj v Bratislave, Trnave, Košiciach, Prešove a ďalších.

So spustením vysielania v týchto mestách však bude musieť pozitívne rádio ešte počkať. „Urobíme všetko pre to, aby sme čo najskôr začali vysielať aj v hlavnom meste a ďalších väčších mestách. Budeme sa uchádzať o ďalšie frekvencie v nasledujúcich výberových konaniach,“ doplnil Sedlák.

V Bratislave si preto nové rádio môžete počúvať zatiaľ len online na webe dobreradio.sk.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne