9.4 C
Bratislava
utorok, 23. apríla 2024

RTVS odvysielala reláciu Silná zostava na tému „Sloboda novinárov nie je bezbrehá“

Najčítanejšie

Diskusná relácia Silná zostava bola pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie venovaná slobode, konkrétne slobode novinárov a jej hraniciach.

Hostkami moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej boli riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková, investigatívna novinárka Monika Tódová, pedagogička a bývalá novinárka Anna Sámelová a stála hostka, komička Simona Salátová.

Diskusia bola aj o tom, ako vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky zmenila slovenskú žurnalistiku, čo všetko by novinári mali strpieť a čo je už za hranicou. Hostky hovorili aj o toľko diskutovaných únikoch z vyšetrovacích spisov.

Zuzana Petková pôsobila dlhé roky ako investigatívna novinárka, z týždenníka Trend odišla v roku 2018. Jedným z dôvodov jej odchodu z redakcie bola práve nesloboda.

„Bola to zmes tých dôvodov, ale toto bolo jedným z nich, pretože mne sa stávalo, že vždy do každej redakcie do ktorej som prišla následne kúpil nejaký oligarcha. Stalo sa mi to trikrát po sebe a vlastne v Trende to bolo posledný krát, kedy ho kúpila vplyvná finančná skupina Penta a chvíľu som tam potom aj pracovala a nedá sa povedať, že by Penta nejakým spôsobom zasahovala do mojej práce, ale stále ma to nejako mentálne obmedzovalo, musela som na to myslieť, keď som písala o ich aktivitách, že je to vlastne majiteľ toho týždenníka, no a následne po tých udalostiach tragických na Slovensku (pozn.: smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice) som sa rozhodla, že teda odtiaľ odídem,“ zdôverila sa v relácii  Zuzana Petková, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu.

„Stále som ale jednou nohou v novinárčine pretože nadácia podporuje viaceré mediálne investigatívne projekty a zároveň som v správnej rade Investigatívneho Centra Jána Kuciaka, čo ie organizácia ktorú som po vražde Jána Kuciaka zakladala,“ doplnila Petková.

Pozrite si záznam relácie Silná zostava z 18. novembra na témy: Sloboda novinárov nie je bezbrehá. Čo musia vo svojom povolaní strpieť a na čo všetko majú právo?
> TU 

(ts, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne