10.3 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Aktuality.sk si pripomenú Medzinárodný deň slobodnej žurnalistiky cenzurovanou titulkou

Najčítanejšie

Dnes 3.mája si celý svet pripomína Medzinárodný deň slobodnej žurnalistiky (World Press Freedom Day). Je to deň kedy treba vládam, politikom a inštitúciám pripomenúť akú dôležitú úlohu v demokracii majú slobodné médiá. Je to aj čas, sebareflexie medzi médiami a novinármi, ohľadom novinárskej etiky. Zároveň ide o deň, kedy spomíname na tých novinárov, ktorí pri hľadaní a publikovaní článkov prišli o život, ako Ján Kuciak z portálu Aktuality.sk

Väčšina ľudí na Slovensku vníma slobodnú žurnalistiku ako samozrejmosť. Nie vždy však tomu tak bolo. Pred rokom 1989 na Slovensku existovala štátna cenzúra. Novinári a médiá nemohli slobodne publikovať a informovať ľudí ako je tomu dnes. Aj preto sa Aktuality.sk rozhodli, že počas dnešného dňa 3.5.2022, ukážu ľuďom pomocou cenzurovaného pop-up okna, ako by to na slovenských stránkach vyzeralo, keby neexistovala slobodná žurnalistika.

Následne sa čitatelia môžu prekliknúť späť k bežnej verzii Aktuality.sk. Cieľom je ľuďom pripomenúť tento významný deň, princípy slobodnej žurnalistiky a jej ochrany pred útokmi na nezávislosť médií.

„Slobodné médiá a slobodná žurnalistika sú jedným z hlavných pilierov každého demokratického štátu. Na vlastné oči dnes vidíme, aký vývoj má spoločnosť v krajinách, kde sú média cenzurované, napádané a nemôžu slobodne informovať ľudí. Poďakujme preto všetkým novinárom, ktorí sa každý deň snažia odhaľovať korupciu, klientelizmus a bojujú proti zločinu. Mnohí z nich pritom nasadzujú svoj život, čoho sme žiaľ boli svedkami aj na Slovensku,“ hovorí Michal Maruška, Managing Director & COO RIngier Slovakia Media.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne