15.4 C
Bratislava
nedeľa, 26. marca 2023

Linka do rakúskeho Hainburgu bude fungovať od septembra

Najčítanejšie

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pripravuje obnovenie autobusovej linky z Bratislavy do Hainburgu. Spustená by mala byť v septembri. Do projektu sú zapojení aj ďalší partneri – Hlavné mesto SR Bratislava aj Dolné Rakúsko.

„Záleží nám na zlepšovaní mobility a života v prihraničnom regióne. Každý jeden cestujúci v autobuse znamená o jedno auto menej na cestách. Preto podporujeme cestovanie verejnou dopravou aj za hranicami kraja. Pomôže to odľahčiť preťažené cesty a v neposlednom rade je to aj ekologickejšie ako autami,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Autobusová linka do Hainburgu premávala do 14. novembra 2021 ako komerčná linka, predchádzajúci dopravca ju však z ekonomických dôvodov zrušil. Obnovená môže byť vďaka zmluve s novým dopravcom ARRIVA Mobility Solutions.

Tá totiž umožňuje župe objednávať prímestskú autobusovú dopravu aj v tzv. „záujmovom území kraja“, čiže aj za hranicami kraja či dokonca štátu. Podmienkou Bratislavskej župy však bolo, že na jej prevádzku prispejú aj ďalší partneri. To sa aj podarilo a na financovaní budú participovať Hlavné mesto SR Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Linka do Hainburgu bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), ktorý zastrešuje spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava (BID).

Prevádzka je plánovaná od začiatku nového školského roka, teda od 5.9.2022.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne