14.8 C
Bratislava
streda, 12. júna 2024

Nenechajte si v pondelok ujsť film Nedotknuteľní, ktorý bol už v čase slovenskej TV premiéry v roku 2013 najsledovanejším večerným programom na RTVS

Najčítanejšie

Filmové dielo Intouchables je z francúzskej produkcie. Táto dráma s komediálnou zápletkou, vznikla v roku 2011 a zožala veľký úspech. Dej filmu opisuje ochrnutého zámožného multimilionára a aristokrata Philippeho, ktorý sa snaží pomocou najatého personálu zjednodušiť a spríjemniť si bezútešné chvíle života.

Takto stretáva aj svojho nového opatrovníka Drisseho, ktorý je z opačnej sociálnej sféry, práve ho prepustili z väzenia a žije na predmestí. Film tak ponúka svet protikladov. Tiež je ochrnutý, nie fyzicky, ale mentálne.

Stávajú sa z nich kamaráti a súputníci, vo svete plnom kontrastov a vzájomných prekvapení. Podarí sa im vzájomne prepojiť Vivaldiho s populárnou hudbou, strojenú serióznosť so žoviálnymi vtipmi, luxusné obleky s teplákmi.

Ich priateľstvo a svet v ktorom žijú je nedotknuteľný, domnievam sa, že odtiaľ pochádza i názov filmu, oni sú totiž – Nedotknuteľní. Vďaka svojej skúsenosti a prítomnosti jeden druhému tak dávajú väčší zmysel pre život.

V roku 2013 dostal film ocenenie Goya za rok 2012, ako Najlepší európsky film, herci: Eric Toledano, Olivier Nakache. V roku 2011 získal film viacero ocenení, a to ocenenie César , ako najlepší herec Omar Sy , a to tiež rovnaké ocenenie César za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe Anne Le Ny, bodoval tiež v súťaži Donatellův David, ako najlepší európsky film a na MFF Tokio získal ocenenie Veľká cena Tokijská sakura a tiež Cenu za mužský herecký výkon – François Cluzet, Omar Sy.

Film Nedotknuteľní uvedie verejnoprávna RTVS v pondelok 2. januára na Jednotke o 20:30h.

Slovenská premiéra francúzskej komédie Nedotknuteľní (Intouchables; 2011; réžia Olivier Nakache, Eric Toledano), ktorú 30. 12. 2013 o 20:20 uviedla verejnoprávna Jednotka, sa stala najsledovanejším titulom v hlavnom vysielacom čase. V cieľovej skupine 12+ dosiahla v prime-time suverénne najvyšší podiel na trhu 18,5 % (408-tisíc divákov). Film tak bol celkovo štvrtým najsledovanejším programom 30.12.2013.

Následne RTVS uviedla film napríklad i na Troch kráľov v roku 2021, kedy si ho na Jednotke pozrelo 332 tisíc divákov s trhovým podielom 14,4 % v cieľovej skupine 12+, čím sa film stal najsledovanejším programom v danom čase.

Zdroj dát: RTVS, PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts, red)

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne