18.7 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Rekonštrukcia Bratislavského bábkového divadla napreduje. Na domovskú adresu sa vráti v sezóne 2023/2024

Najčítanejšie

Na rekonštrukcii Bratislavského bábkového divadla (BBD), ktoré začal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rekonštruovať v auguste 2021, sa aktívne pracuje. Zrealizované sú už viaceré dôležité stavebné časti. Okrem iného má župa hotové aj vizualizácie interiéru.

„Kompletne vynovené bude foyer, javisko i hľadisko. Divadlo bude mať aj úplne nové svetelné, zvukové a javiskové technológie. Bude to divadlo 21. storočia a zároveň najmodernejšie bábkové divadlo na Slovensku,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Komplexná rekonštrukcia pozostáva z obnovy pôvodnej administratívnej budovy a výstavby novej časti budovy, teda divadelnej sály a foyer vo dvore. Aktuálne sú dokončené izolácie podláh, omietky. Osadili sa nové okná v historickej aj novej časti divadla.

Namontovaný bol výťah, dokončili sa plynová kotolňa, kúrenárske rozvody, ako aj elektroinštalačné rozvody v celej budove. Po úplnom dokončení týchto prác budú práce pokračovať v interiéri divadla a to omietky, pokladanie podláh, následne osádzanie technológií a na záver príde na rad nové interiérové zariadenie, ktoré bude spĺňať všetky potreby zamestnancov divadla.

Novinkou budú zelené strechy umiestnené nad divadelnou sálou BBD. Vďaka nim zníži BSK náklady na vykurovanie aj na chladenie budovy. Zvýši sa tiež zvuková izolácia. Okrem toho bude zelená strecha zadržiavať zrážkovú vodu a spomalí sa jej odtok, čo predstavuje nižšiu záťaž na kanalizáciu. A v neposlednom rade, vizuálne sa spríjemní prostredie s priaznivým dopadom na životné prostredie.

„Novo zrekonštruované divadlo bude prispôsobené návštevníkom, teda deťom. Preto kultúrny zážitok bude posilnený príjemným presvetleným, hravým a moderným prostredím,“ doplnil predseda BSK Juraj Droba.

Predstavenia BBD si môžu diváci aktuálne pozrieť v priestoroch Radošinského naivného divadla, kde hrá od 1. 11. 2021.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne