0.7 C
Bratislava
utorok, 28. marca 2023

Víkendových otvorených konkurzov na pozíciu redaktorov RTVS sa zúčastnilo vyše 200 uchádzačov, najmladší mal len 15 rokov

Najčítanejšie

Počas víkendu 18.-19. februára sa v štúdiách RTVS v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach konali otvorené konkurzy na pozíciu redaktorov spravodajstva a publicistiky. Pred kameru sa postavilo až 234 účastníkov, z ktorých odborná komisia vyberie uchádzačov, ktorí postúpia do druhého kola.

RTVS posilňuje svoj redakčný tím pre rozhlasové aj televízne spravodajstvo so zameraním na rôzne oblasti – domáce dianie, život v regiónoch, zahraničie, kultúru a ekonomiku. Prvého kola sa počas víkendu v troch slovenských mestách zúčastnilo 130 žien a 104 mužov, pričom najmladší účastník mal len 15 rokov a na konkurz prišiel do Košíc.

„Najmladší, len 15-ročný uchádzač o pozíciu redaktora nás prekvapil svojim talentom a zvažujeme ponúknuť mu prácu na pozícii eléva, kým nedokončí stredoškolskú dochádzku,“ prezradila riaditeľka Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Anna Sámelová. Najstarším účastníkom konkurzov bol 71-ročný emeritný docent z Bratislavy.

„Všetky tri štúdia uvítali množstvo záujemcov o prácu v spravodajstve a publicistike RTVS. Množstvo uchádzačov bolo naozaj kvalitných, mali výborný všeobecný prehľad a príjemný prejav. Môžem konštatovať, že sme určite objavili nové talenty. Prihlásili sa aj dve uchádzačky o prácu z Ukrajiny, jedna v Bratislave a jedna v Košiciach, pričom obidve nás presvedčili o svojich kvalitách a postúpili do druhého kola,“ dodala riaditeľka Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS.

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne