12.1 C
Bratislava
sobota, 3. júna 2023

Obľúbené letné sezónne linky odvezú cestujúcich do prírody aj tento rok

Najčítanejšie

S príchodom jarných dní od 25. marca opätovne spúšťame kampaň #sMHDpozelenej, v rámci ktorej príde k posilneniu premávky obľúbených liniek 43, 52, 144 a po zimnej pauze sa vracia aj cestujúcimi hojne využívaná linka 154 do oblasti Horárne Krasňany. Zároveň od tohto dátumu Dopravný podnik Bratislava (DPB) pristúpi k úprave liniek vo viacerých lokalitách.

MHD ako ekologická a udržateľná forma dopravy každoročne prepraví na linkách 43, 52, 144 a 154 viac ako 200-tisíc cestujúcich. Posilnený letný režim daných liniek MHD počas víkendov a sviatkov reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich po spojení do známych turistických lokalít.

Cestujúci sa tak opäť komfortne dostanú aj do známej Kačínskej doliny, do ktorej zaistí dopravu linka 43, ktorá na konečnú Kačín bude premávať striedavo s konečnou Lesopark.

Po trase Pekná cesta – Horáreň Krasňany začne po zimnej prestávke opätovne jazdiť linka 154 a spojenie Rače s lesmi nad Potočnou zabezpečí linka 52.

Na linke 144 premávajúcej na Kamzík DPB pridáva večerné spoje a predlžuje premávku až do 19:15. Zároveň, zlepší jej nadväznosť na trolejbusovú linku 44, ktorá ponúka dopravu z centra mesta.

„Jarné počasie a pobyt v prírode je ideálna kombinácia, ktorá každoročne láka veľké množstvo Bratislavčaniek a Bratislavčanov. Som veľmi rád, že vďaka posilneniu liniek MHD premávajúcich do turisticky vyhľadávaných lokalít ponúkame návštevníkom Lesoparku komfortnú, rýchlu a ekologickú alternatívu k osobnému autu. Nadšencom turistiky tak odpadne nutnosť hľadania parkovacieho miesta, naopak vďaka obsluhe rôznych lokalít spojených zaujímavými turistickými trasami získajú slobodu a prírodu v okolí Bratislavy môžu preskúmať krížom-krážom bez nutnosti vrátiť sa na pôvodné miesto,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

K rovnakému dátumu DPB upraví aj cestovné poriadky liniek 45, 67 a 79. V snahe zlepšiť prístup do Národného onkologického ústavu zavádzame na linke 45 nové spoje zabezpečujúce dopravu o 7. a 19. hodine.

Po vyhodnotení predchádzajúcich zmien mení DPB aj rozsah premávky linky 79, ktorá bude premávať nielen v špičkách pracovných dní, ale celodenne mimo víkendov.

Po vyhodnotení podnetov od obyvateľov, ako aj vzhľadom na nízku vyťaženosť bude linka 67 medzi zastávkami Vinohradnícka a Ovčiarska premávať iba počas špičiek pracovných dní. Rozsah premávky v úseku Astronomická – Vinohradnícka sa nemení.

S príchodom letného režimu je spojená aj každoročná zmena času. Tá 26. marca (v nedeľu) zastihne v premávke 20 nočných liniek, ktoré vykonajú odchody pred 2:00 podľa zimného času. Odchody po 2:00 budú vykonané už podľa letného času, pričom k zmene času príde vo vozidlách automaticky.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne