19.7 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Portál zameraný na pozitívne informácie mení šéfredaktora. Martina Dančiaka strieda doterajší hlavný editor Marián Tabakovič

Najčítanejšie

DobréNoviny.sk prechádzajú viacerými významnými zmenami. Portál zameraný na pozitívne informácie mení šéfredaktora a plánuje rozšíriť svoje produktové portfólio o ďalšie weby. Dva z nich sú už v prevádzke.

Portál DobréNoviny.sk, ktorý v máji oslávi 11. výročie svojho založenia, mení svojho šéfredaktora. Martina Dančiaka strieda doterajší hlavný editor Marián Tabakovič, ktorý pred príchodom do Dobrých novín pôsobil ako vedúci webovej redakcie televízie TA3.

„Pozitívnejší obsah pôsobí v týchto náročných časoch terapeuticky nielen na čitateľov, ale aj na novinárov, ktorí ho tvoria. My nechceme čitateľovi tajiť, že sa neďaleko odohráva vojna, že ceny potravín stúpli a že politická aj spoločenská situácia je zložitá. Netreba však prepadať skepse. Okolo nás je množstvo príbehov silných a statočných ľudí, ktorí čestne žijú svoje životy, pomáhajú druhým a nič za to nechcú. Máme byť na čo hrdí a máme sa čím inšpirovať,“ hovorí nový šéf redakcie Tabakovič. Spolu s CEO Dobrých médií Robertom Sedlákom avizujú viaceré novinky.

„Za jedenásť rokov sa nám podarilo nielen pevne ukotviť koncept dobrých správ na našom mediálnom trhu, ale aj rozšíriť naše portfólio o ďalšie zaujímavé koncepty, ktorých bude v nasledujúcom období ešte pribúdať. Držím novému vedeniu redakcie palce a teším sa na spoluprácu na našom ďalšom rozširovaní,“ uviedol Sedlák.

Od onlinu k rádiu

Dobré noviny sú najstarším mediálnym produktom skupiny Dobré médiá. Tá sa v novembri 2021 rozrástla o rozhlasovú stanicu Dobré rádio, ktorá rovnako ako Dobré noviny prináša len dobré správy a postupne rozširuje svoje pokrytie po celom Slovensku. Dobré rádio bude čoskoro možné naladiť na dvadsiatke FM frekvencií, čím sa stanica stane dostupnou pre väčšinu krajiny.

Do skupiny Dobré médiá patrí aj najobľúbenejší slovenský hobby magazín www.tojenapad.sk, ktorý je zameraný na tipy pre domácich kutilov, záhradkárov či milovníkov skrášľovania domácností.

Práve hobby segmentu sa chce mediálna skupina venovať ešte intenzívnejšie a preto v týchto dňoch uvádza do prevádzky dva nové weby – PlnýHrniec.sk zameraný na chutné a jednoduché recepty domácej kuchyne a ZdravéTipy.sk venované fanúšikom zdravého životného štýlu, posilňovania imunity či starostlivosti o telo a dušu.

Nové vedenie Dobrých novín sľubuje aj ďalšie novinky v rámci svojho online produktového portfólia ešte v priebehu tohto roka.

Trhová osmička

Dobré noviny patria medzi najnavštevovanejšie spravodajské weby, v roku 2022 opäť zväčšili svoj trhový podiel – mesačne ich mesačne navštevovalo zhruba 1,8 milióna reálnych užívateľov a stali sa ôsmim najnavštevovanejším slovenským webom za rok 2022.

Dobré noviny vznikli pred necelými jedenástimi rokmi za zaujímavých okolností. V spoločnosti silneli hlasy, ktoré volali po väčšom podiele pozitívnych informácií v mediálnom priestore, kde dominovali a dominujú témy násilia, vojny a zla.

Online petícia, ktorú podpísali tisícky ľudí, požadovala od slovenských médií, aby vo svojom spravodajstve prinášali viac pozitívnych informácií, ktoré môžu verejnosť inšpirovať a informačne obohacovať. Väčší priestor mali dostať úspešné príbehy športovcov, umelcov, vedcov, podnikateľov, nadaných detí i bežných ľudí.

Iniciatívy sa chopil slovenský podnikateľ a autor viacerých internetových startupov Róbert Sedlák. Založil spravodajský portál stojaci na myšlienke, že svet je príliš krásne miesto na to, aby sme vnímali iba jeho zlé stránky. Tvorcovia portálu veria, že viac dobrých správ dokáže urobiť naše životy opäť o čosi krajšími.

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne