22.1 C
Bratislava
štvrtok, 21. septembra 2023

PRIMALEX STANDARD Mineral má nové balenie

Najčítanejšie

Moderný dizajn odráža miestnu výrobu, tradíciu, čisté minerálne zloženie

Spoločnosť PPG, výrobca náterových hmôt a ďalších špeciálnych produktov, dnes predstavila nový dizajn náterovej hmoty PRIMALEX STANDARD Mineral. Moderný obal odráža dlhoročnú lokálnu výrobu náteru a jeho čisto minerálne zloženie. Suroviny pochádzajú výlučne z regiónu a minerály tvoria 99 % surovín použitých v nátere PRIMALEX STANDARD Mineral.

„PRIMALEX STANDARD Mineral patrí, popri Primalexe Polar a Plus, do veľkej trojky našich bielych náterov,“ hovorí Andrej Benko, obchodný riaditeľ divízie Architectural Coatings spoločnosti PPG pre Slovensko a dodáva:

„Za desiatky rokov, počas ktorých sa Standard v neďalekých Břasích vyrába, si získal obľubu nielen u profesionálov, ale aj u bežných zákazníkov. Napriek tomu, že dnes vyrábame modernejšie náterové hmoty, tento náter sa vyznačuje výborným pomerom nízkej ceny a vysokých krycích schopnosti. Je ideálny na použitie v chodbách, pivniciach alebo šachtách. Pri aktuálnej modernizácii obalu sme zvolili vyzdvihnutie ekologických vlastností tohto produktu, najmä jeho šetrnosť k životnému prostrediu z hľadiska výroby, dopravy a aplikácie.“

PRIMALEX STANDARD Mineral, ktorý je distribuovaný výhradne na slovenskom a českom trhu, zaručuje veľmi dobrú kryciu schopnosť a paropriepustnosť s maximálnym obsahom a neobsahuje prchavé organické zlúčeniny (VOC) , rozpúšťadlá a zmäkčovadlá.

Farba sa vyrába v českých Břasích pri Plzni a mieša sa z prírodného kaolínu, ktorý sa získava z neďalekého Kaznějova, najväčšieho ložiska kaolínu v strednej Európe. Vďaka tomu nie je potrebné dovážať suroviny na dlhé vzdialenosti a náklady na energiu sa ešte viac znižujú tým, že sa kaolín používa v tekutej forme, pretože sa nemusí sušiť na prášok alebo granule a potom počas výroby znovu miešať vo vode.

Výrobný závod spoločnosti PPG nedávno nadviazal spoluprácu s dodávateľom kaolínu, ktorý začne používať odpadový íl na rekultiváciu kaolínovej bane. Íl vzniká ako hlavná odpadová zložka kalu z čistenia odpadových vôd vo výrobnom procese. Namiesto jeho skladovania sa tak každoročne výrazne zníži objem odpadu.

Použitie prírodného kaolínu mu dodáva špecifický nádych podobný moderným bielym odtieňom. Odporúča sa na maľovanie stien a stropov, šatní, šatníkov, garáží, dielní, pivníc, skladov, chodieb a iných nenáročných technických priestorov a priemyselných objektov.

PRIMALEX STANDARD Mineral je dostupný v špecializovaných predajniach farieb a v sieti Dom farieb, kde si ho môžete objednať online na doručenie domov, ako aj na eshope www.domyfarieb.sk a na www.primalex.sk.

(pr)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne