14.9 C
Bratislava
pondelok, 5. júna 2023

Nový riaditeľ ZOO Bratislava chce zatraktívniť zoo pre návštevníkov

Najčítanejšie

Nový riaditeľ bratislavskej ZOO Matej Dobšovič prichádza s jasnou predstavou, akým smerom by sa mala ZOO uberať. Riadiacej pozície sa ujal potom, ako uspel vo verejnom výberovom konaní a jeho nástup odsúhlasilo aj mestské zastupiteľstvo.

V plánoch riaditeľa bratislavskej zoo je, aby sa zoologická záhrada stala výnimočným miestom pre svojich návštevníkov. Z tohto dôvodu sa chce zamerať na projekt Karpatského lesa, na úpravu pavilónu primátov, zlepšiť vnútornú mobilitu či dostupnosť tichých častí areálu. „Nesmierne sa teším, že opäť budem pracovať pre mesto, v ktorom žijem. Mojím cieľom bude vytvoriť čo najlepšie podmienky pre naše zvieratá a súčasne prostredie čo najprívetivejšie k našim návštevníkom,“ uviedol Matej Dobšovič. Nový riaditeľ si želá, aby sa ľudia do zoo radi vracali.

Matej Dobšovič chce súčasne zvýrazniť ochranársku úlohu zoo a viac ju dostať do povedomia verejnosti. Je presvedčený, že ľudia by mali vnímať zoologickú záhradu ako miesto, kde sa vytvárajú životné podmienky pre vzácne a ohrozené zvieratá. „Dôležitou úlohou bude preto posilnenie ochranárskej funkcie zoologickej záhrady. Či už snahou o návrat chránených druhov alebo spoluprácou so štátnymi inštitúciami pri záchrane zranených zvierat,“ vysvetlil Matej Dobšovič.

Matej Dobšovič svoje manažérske zručnosti preukázal už ako riaditeľ Mestských lesov v Bratislave, kde sa mu podarilo dosiahnuť dohodu o historickom znížení ťažby v štátnych lesoch.

Začiatkom roka 2022 prešiel na rezort životného prostredia, kde zastrešoval Reformu národných parkov. Novým riaditeľom ZOO Bratislava sa stal na základe výberového konania, do ktorého sa prihlásilo 12 uchádzačov.

V užšom kole, na verejnom vypočutí kandidátov, komisia rozhodla, že najväčšmi ju svojou koncepciou smerovania zoo presvedčil práve Matej Dobšovič.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne