10.9 C
Bratislava
piatok, 1. marca 2024

Materská škola na Šuňavcovej pokračuje aj v ďalšom školskom roku

Najčítanejšie

Novomestská samospráva posunula rekonštrukciu škôlky na Šuňavcovej ulici o rok. Malí škôlkari teda nebudú musieť byť rozdelení do susedných materských škôl a MŠ Šuňavcova, MŠ Legerského aj MŠ Pionierska tak budú môcť prijímať deti aj pre nadchádzajúci školský rok. Prihlášky budú škôlky prijímať do konca mája.

„Rekonštrukciu materskej školy na Šuňavcovej presúvame na ďalší školský rok. V podobe, v akej bol projekt v minulosti pripravovaný, dnes už nedáva zmysel a nereaguje na dnešné normy. Máme teraz čas v pokoji pripraviť nielen projekt rozšírenia kapacít, ale aj rozmiestnenie škôlkarov počas samotnej rekonštrukcie. Chápem, že sme na pár dní spôsobili vrásky na čele z neistoty miesta v škôlke. Verím však, že posun rekonštrukcie nám všetkým dovolí riadne sa pripraviť,“ zhrnul starosta mestskej časti Bratislava–Nové Mesto Matúš Čupka. Samospráva sa bude uchádzať o externé financovanie rekonštrukcie z európskych zdrojov.

Zákonní zástupcovia, ktorí podali žiadosti o umiestnenie do iných škôlok, môžu tieto pôvodné žiadosti vziať späť. Žiadosti o umiestnenie dieťaťa do materskej školy môžu rodičia podávať elektronicky, poštou alebo osobne v budove konkrétnej materskej školy.

Harmonogram prevádzky MŠ Šuňavcova 13 v období letných prázdnin v školskom roku 2022/2023 bude zverejnený na webovom sídle školy a miestneho úradu.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne