20.8 C
Bratislava
nedeľa, 16. júna 2024

V Rači sa začali búracie práce projektu Park Strelkova

Najčítanejšie

Práce sa novom parku budú trvať do decembra 2023, kedy má byť nový park pre obyvateľov Rače dokončený a odovzdaný verejnosti, nový oddychový priestor bude určený pre všetky vekové kategórie.

Diskomfort, väčšiu prašnosť a hlučnosť budú obyvatelia pociťovať počas odstraňovaní skeletu budovy bývalých jaslí, tieto práce majú prebiehať len do konca júna.

V tesnej blízkosti budúceho parku je rozostavaný projekt developerskej firmy Bencont Group, ktorý vzniká na mieste bývalých Bratislavských vinárskych závodov. Rínok Rača, nové sídlisko ktorého najvyšší objekt bude mať až 13 podlaží a celé sídlisko bude mať až 473 bytov, teda podobne ako Malé Krasňany, kde žije račiansky starosta.

Územie budúceho parku má výmeru 2650 metrov štvorcových. Objekt jaslí na Strelkovej už 13 rokov chátral a na ich mieste vznikne atraktívny verejný priestor, ktorý využijú všetci obyvatelia Rače, nielen nového sídliska.

Objekt jaslí a okolia na Strelkovej ulici vyčistil podnik údržby zelene mestskej časti o náletové dreviny a rôzny odpad, ktorý tam za 13 rokov obyvatelia doniesli (zdroj: foto: FB/Michal Drotován)

Fotografie areálu pred vyčistením a úpravou (zdroj foto: Marián Luha, Račiansky Večerník, 29. 9. 2022):

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne