26.8 C
Bratislava
streda, 27. septembra 2023

Program na Deň detí v Novom Meste pripravujú Novomešťania

Najčítanejšie

Bratislavské Nové Mesto pripravilo k Medzinárodnému dňu detí trojdňový program. Súčasťou sobotného programu v areáli Kuchajdy budú aj vedomostné a zážitkové stánky, kde sa o program postarajú miestne komunity, umelci, združenia, či športové kluby. Program pre malých Novomešťanov tak pripravujú ich „susedia“.

„Spolupráca komunít na území Nového Mesta je pre nás nesmierne dôležitá. Od jari sme ich začali sieťovať a prvým výsledkom je ich účasť priamo na sobotnom Dni detí na Kuchajde. Vyše dvadsiatka klubov a združení, ktorí pôsobia na území Nového Mesta, ponúkne na svojich stanovištiach zábavu, šport aj hlavolamy. Malí aj veľkí návštevníci Dňa detí sa na Kuchajde môžu naučiť základy prvej pomoci, posunkového jazyka, sebaobrany, ale môžu si vyskúšať balet, frisbee, florbal, či kanoistiku. Nikto sa v sobotu na Kuchajde skrátka nudiť nebude,“ pozýva starosta mestskej časti Bratislava Nové Mesto Matúš Čupka:

 

Deti za splnenie úloh na jednotlivých stanovištiach zbierajú pečiatky a ak navštívia všetky stanovištia, odmena ich neminie a za svoj výkon dostanú diplom a medailu.

Počas sobotnej časti trojdňového festivalu pre malé a veľké deti, priateľov a susedov – MDD v Novom Meste, sa v areáli Kuchajdy predstavia viaceré miestne spolky, kluby a komunity. Tie od začiatku roka sieťuje oddelenie kultúry, športu a voľného času miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto. Výsledkom ich práce je účasť vyše dvadsiatky miestnych organizácií na Dni detí.

Malých aj veľkých návštevníkov tak bude na šport lákať Slovenský olympijský a športový výbor, Atletický klub Slávia UK Bratislava, Tenisový klub Slovan Bratislava, paddleboardový klub Azuro Azuro, hádzanú predstaví Športový klub polície Bratislava, plážový volejbal Beachvolleyball club Bratislava, základy floorbalu predstaví Športový klub Lido Bratislava, do kanoe sa návštevníci dostanú vďaka Kanoistickému klubu AŠK Inter Bratislava a s frisbee príde klub Outsiterz.

Najbližšie to na Kuchajdu budú mať futbalisti z NŠK – Novomestský športový klub 1922 Bratislava, ktorí už roky trénujú hneď vedľa Kuchajdy. Základy sebaobrany pre deti aj dospelých v sobotu predstaví aj Krav Maga Academy, ktorá ponúka aj tréningy Krav Maga Kids.

Okrem športových aktivít sa môžu malí aj veľkí návštevníci naučiť aj základy tanca. Či už klasického baletu s baletným štúdiom TUTU, hiphopu a break danceu s tanečnou skupinou Street Dance alebo aj spoločenského tanca s tanečnou školou Tanec v Meste.

Komu sa nebude chcieť v sobotu tancovať či športovať, ten sa môže na Zdravotníckom stanovisku priučiť základom prvej pomoci, spoločne s NŠK 1922 Bratislava a Snepeda si môže prejsť minikurzom posunkového jazyka alebo sa vďaka Živene, spolku slovenských žien, môže preniesť do rozprávok prostredníctvom hádaniek a hlavolamov.

Silnou komunitou, ktorá žije na území bratislavského Nového Mesta je Vietnamská komunita. Jej zástupcovia a naši novomestskí susedia predstavia hru Vietnamský Da Cau – pierko, ktorá je vo Vietname národným športom a hrajú ho aj malé deti aj seniori.

Popritom sa budú môcť v sobotu zoznámiť aj s prácou hasičov, zdravotníkov aj policajtov, či si vyskúšať techniku EKO podniku verejnoprospešných služieb. Pripravené sú aj oddychové chillout zóny.

V nedeľu od 10:00 do 14:00 bude program pokračovať v bratislavskom lesoparku. Sedačková lanovka medzi Kamzíkom a Železnou studničkou (a medzi Železnou studničkou a Kamzíkom) pre deti do 18 rokov premávať bezplatne. Deti do 10 rokov musia byť v sprievode dospeláka.

Poobedňajší program otvorí o 15:00 Lolo a Piškót s bláznivým letným dobrodružstvom, vystrieda ich obľúbený koncert pre deti Fidlikanti deťom a záver kultúrneho podujatia sa bude niesť v mini diskotéke s maskotmi Bojko a Zmrzlinka. V rámci sprievodného programu budú pre deti pripravené tvorivé dielne a maľovanie na tvár. Podujatím sprevádza Luky Turiak.

Súčasťou celovíkendového podujatia je streetfood zóna a kolotoče v areáli Kuchajdy.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne