9.5 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Novovysadené stromy budú pripomínať solidaritu obyvateľov Starého Mesta s Ukrajinou v čase vojny

Najčítanejšie

Solidaritu a pomoc obyvateľov Starého Mesta s vojnou zmietanou Ukrajinou, budú pripomínať dve vzrastlé lipy v parčíku pred Úradom vlády SR. Stromy symbolicky zasadil starosta Starého Mesta Matej Vagač spolu s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ukrajiny na Slovensku Myroslavom Kastranom.

„Veríme, že vojna čoskoro skončí, stromy však ostanú a budú nám pripomínať veľké srdcia každého obyvateľa Bratislavy aj Slovenska. Dočkali sme sa od vás výraznej a nezištnej podpory na emocionálnej, ale aj legislatívnej úrovni. Ukrajinci dostali právo na sociálnu aj zdravotnú pomoc, naše deti úspešne študujú v slovenských školách. Stali sme sa súčasťou vašich komunít. Sme za to nesmierne vďační,” povedal splnomocnený veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Myroslav Kastran.

Novovysadené vzrastlé stromy vysadili predstavitelia mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a zástupcovia iniciatívy Kto pomôže Ukrajine, nachádzajú sa v parčíku v centre mesta pred Úradom vlády SR.

„Stromy sú pre mňa stelesnením života a trpezlivosti. Od semienka v zemi sa ťahajú krok po kroku k výšinám, každú zimu prečkajú, aby sa opäť zazelenali – rozkvitli a kyslík produkujú pre všetkých bez rozdielu. Strom priateľstva, ktorí sme dnes spolu zasadili, nám bude všetko toto pripomínať. Prepletené korene našich národov sa upevnili v nečase krutého napadnutia Ukrajiny rozpínavým Ruskom a dnes vieme viac než kedykoľvek predtým, že si musíme pomáhať. Priateľstvo, nádej a láska k životu prežijú všetky konflikty. Pretože ak nepustíme do našich sŕdc strach a nenávisť, budú nezlomné a vydržia, až kým nepríde vytúžený mier. Ukrajinskí bratia a sestry, tak veľmi vám ho prajeme,” uzavrel Matej Vagač, starosta Starého Mesta.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne